Správy

Ivan Švejna

Ak sa nezmení súčasný mechanizmus valorizácie dôchodkov, seniori dostanú od štátu na budúci rok výrazne menej, vyhlásil podpredseda Most-Híd a poslanec NR SR, Ivan Švejna.

Lucia Žitňanská

Podpredsedníčka Most-Híd Lucia Žitňanská rozumie rozhodnutiu prezidenta do volieb nevymenovať navrhnutých kandidátov za ústavných sudcov.

Podľa Health Policy Institute (HPI), ktorý hodnotil volebné programy jednotlivých strán pre sektor zdravotníctva, patrí program strany Most-Híd medzi najlepšie.

Podľa poslanca strany Most-Híd Árpáda Érseka a predsedníčky petičného výboru Alžbety Ožvaldovej je potrebné začať s výstavbou nultého obchvatu Bratislavy a rýchlostnej cesty R7 čo najskôr.

Simon Zsolt, a Híd alelnöke

Rezort pôdohospodárstva robí Slovensku hanbu, oberá krajinu o obrovské peniaze a občanov o pracovné miesta, vyhlásil poslanec NR SR a podpredseda Most-Híd, Zsolt Simon.

Predstavitelia strany Most-Híd pripravili návrh zákona o zvýšení platov učiteľov. Na mimoriadnom školskom výbore chcú, aby vláda a učitelia dospeli k dohode a v skrátenom legislatívnom konaní prijali spomínaný zákon.

Podľa poslanca Most-Híd Tibora Bastrnáka vláda nezvládla situáciu s výpoveďami sestier, čo už verejne priznal aj premiér Fico tým, že poslal vojsko do nemocníc.

Ak b sa konali parlamentné voľby koncom januára, strana Most-Híd by získala 9,9 percent hlasov

Podľa predstaviteľov strany Most-Híd hrozí v prípade pokračovania vlády Smeru po marcových parlamentných voľbách ovládnutie Ústavného súdu nominantmi jednej strany

Gábor Gál

Je viac ako nehorázne, že vláda vypísala 140 – miliónový tender na nové policajné radary v situácii, keď učitelia vstúpili do neobmedzeného štrajku pre neúnosný stav v slovenskom školstve – upozorňuje poslanec NR SR za Most-Híd.

Stránky