Správy

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

Podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára je ďalší sociálny balíček vlády len potvrdením toho, že za viac ako tri roky doterajšieho vládnutia Smer nedokázal systémovými opatreniami zlepšiť životnú úroveň ľudí.

Ivan Švejna

Polopravdy, zavádzajúce fakty dokonca aj lži. To je podľa nezávislých odborníkov na dôchodky obsahom listu, ktorým chce vládna strana vyhnať čo najviac sporiteľov z druhého piliera. „Neprekvapuje nás, že Smer takto straší občanov. Ide o miliardy eur,“ reaguje podpredseda strany Most-Híd pre ekonomiku, Ivan Švejna, podľa ktorého budú budúcoročné parlamentné voľby aj referendom o druhom dôchodkovom pilieri.

Érsek Árpád/ Arpád Érsek

Fénix je ohnivo-červený vták, ktorý je považovaný za symbol nesmrteľnosti a znovuzrodenia. Keď sa blíži jeho smrť, vznieti sa, aby sa znovu narodil zo svojho popola.

Csicsai Gábor, a Híd parlamenti képviselője/Gabriel Csicsai, poslanec NR SR za Most-Híd

Koncom marca sa TV BA venovala situácii ilegálnej starej skládky s neznámym obsahom a množstvom chemikálii v bratislavskom Istrocheme, teda niekdajšej „Dimitrovke”, ktorá vyprodukovala možno najväčšiu hromadu toxického odpadu tej doby na Slovensku. Nechcelo sa mi veriť, keď v relácii odborníčka z Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) pripustila, že táto skládka v krátkom časovom horizonte môže reálne kontaminovať zdroje pitnej vody na Žitnom ostrov - tie zdroje pitnej vody, ktoré patria v Európe medzi najrozsiahlejšie.

Ak by sa parlamentné voľby konali v máji, strana Most-Híd by získala 15 mandátov.

Ivan Svejna

Podľa podpredsedu strany Most-Híd Ivana Švejnu vláda Roberta Fica opäť zlyhala, keďže Slovensku hrozia obrovské finančné škody.

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

V dnešnej voľbe predsedu NKÚ bol len jeden opozičný kandidát – Maroš Žilinka a dvaja kandidáti Smeru, ktorých im nanominovali poslanci Frešo, Kuffa a Kvasnička. Smer si zvolil svojho kandidáta, takže vládu strany Smer bude „kontrolovať“ kandidát strany Smer.

Inštitút Mateja Bela (IMB) pod odborným dohľadom Fakulty stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre spustil 16. mája 2015 vzdelávací program pre administratívnych pracovníkov v maďarsko-slovenskom administratívnom prostredí, so zámerom rozvíjať bilingválnu kompetenciu v úradnom styku.

Stránky