Správy

Bastrnák Tibor

Podľa poslanca Most-Híd Tibora Bastrnáka vláda premrhala celé volebné obdobie v zdravotníctve a ešte aj dnes minister zdravotníctva strká hlavu do piesku.

Vörös Péter

Poslanec NR SR za Most-Híd pripomenul ministrovi práce, že ani za pol roka nebol jeho rezort schopný vyriešiť problémy, s ktorými zápasia najzraniteľnejšie skupiny občanov.

Podľa strany Most-Híd je nedostatočná podpora domácich výrobcov a spracovateľov jednou z príčin vyľudňovania vidieka a nedostatku pracovných miest. V programe Občianska vízia navrhuje viacero systémových zmien, ktoré by mali zvrátiť tento nepriaznivý trend.

Lucia Žitňanská

Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej sa strana Smer nomináciou svojich poslancov na uvoľnené miesto ústavného sudcu už ani nesnaží zakrývať snahu ovládať Ústavný súd.

Podľa podpredsedu strany Most-Híd László Solymosa bolo pre národnostné menšiny žijúce na Slovensku veľmi dôležitým momentom dnešné hlasovanie poslancov, keď zákon o financovaní kultúry národnostných menšín podporila nielen celá opozícia, ale aj niektorí vládni poslanci.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, strana Most-Híd by získala 7,8%, a tak by sa dostala do NR SR ako štvrtá najsilnejšia strana.

Marcové parlamentné voľby budú veľmi dôležitým okamihom pre budúcnosť Slovenska. Dnes totiž môžeme vidieť výsledky alebo lepšie povedané dôsledky vládnutia jednej strany.

Republiková rada na svojom dnešnom zasadnutí okrem schválenia kandidátky do parlamentných volieb prijala aj stanoviská k súčasnej zahranično-politickej situácii, ohrozeniu Schengenu a nepriaznivým dôsledkom štvorročného vládnutia jednej strany.

Lucia Žitňanská

Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej zákon, ktorý parlamentu predložil vládny Smer posilňuje moc generálneho prokurátora spôsobom, že riziko zneužitia jeho funkcie je príliš veľké. V situácii všadeprítomnej korupcie, keď je pri jej objasňovaní veľmi dôležitá aj rola prokuratúry, je to ďalšia zlá správa.

Vörös Péter, a Híd parlamenti képvislője/ Péter Vörös, poslanec NR SR za Most-Híd

Poslanec za Most-Híd upozorňuje aj na osud málotriednych škôl, ktoré sa v dôsledku vládnych opatrení dostali na okraj zániku.

Stránky