Správy

Dnes si pripomíname 71. výročie Slovenského národného povstania, keď sa občania Slovenska bez ohľadu na ich národnosť dokázali spoločne postaviť proti nacizmu.

Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, strana Most-Híd by získala 8%, a tak by získala 14 mandátov v NR SR.

Lucia Žitňanská

Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej novela zákona o prokuratúre, ktorú dnes schválila vláda, nezavádza dostatočne mechanizmy na jej kontrolu zo strany verejnosti.

Most-Híd bol cez víkend prítomný aj v Čiernej Vode a Dolných Salibách, kde si účastníci aj návštevníci mohli po napínavom futbalovom turnaji pochutnať na výborných gulášoch, ktoré sa varili v rámci súťaže. Akcií sa aktívne zúčastnil aj podpredseda strany László Solymos, ktorý sa zapojil aj do futbalu, aj do ochutnávky chutných gulášov.

Dnešné 47. výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na územie vtedajšieho Československa zostáva stále živou a silnou spomienkou na to, ako sa brutálnou vojenskou silou dalo potlačiť smerovanie spoločnosti k väčšej slobode a právam občanov.

Podľa László Solymosa vláda viac ako tri roky ignorovala regióny s vysokou nezamestnanosťou a teraz niekoľko mesiacov pred voľbami im ponúka ďalšie nesystémové a krátkodobé riešenia.

Lucia Zitnanska

Sociálna poisťovňa neporušila zákonnú povinnosť raz, porušila ju niekoľkostotisíckrát voči niekoľkostotisícom ľudí.

Solymos László, a Híd alelnöke/ László Solymos, podpredseda strany Most-Híd

Predvolebná kampaň strany Most-Híd bude podľa podpredsedu strany Lászlóa Solymosa postavená na predstavovaní svojho programu.

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

Cieľom viacerých strán je len dostať sa za každú cenu do parlamentu.

Predstavitelia strany Most-Híd boli prítomní na súťaži vo varení gulášu v Kráľovom Brode, kde varila spoločne ženská organizácia IDEA a občianska strana Most-Híd. Akcie sa zúčastnil aj poslanec NR SR Gábor Gál a ďalší okresní predstavitelia strany a jej ženskej organizácie IDEA. Na sobotňajšej akcií sa nezabudlo ani na malé deti, pre ktoré bola pripravené zábavné maľovanie na tvár.

Stránky