Správy

Národná Rada Slovenska prijala v prvom čítaní návrh zákona Most-Híd o financovaní menšinových kultúr. Po 25 rokoch máme prvýkrát reálnu šancu vhodným spôsobom vyriešiť túto otázku, ktorá je kľúčová z hľadiska menšín na Slovensku. S potešením konštatujeme, že návrh Most-Híd podporili všetky parlamentné kluby.

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője

V parlamente dnes poslanci odmietli návrh zákona o dráhach z dielne strany Most-Híd, ktorý mal za cieľ odstrániť technické a legislatívne prekážky pred uplatnením ustanovení zákona o používaní jazykov národnostných menšín týkajúce sa umiestnenia názvov obcí na železničných staniciach.

Podľa predstaviteľov strany Most-Híd Bélu Bugára a Ivana Švejnu sa postavenie dôchodcov počas vládnutia strany Smer-SD výrazne zhoršilo. Uviedli to na tlačovej besede pri príležitosti medzinárodného dňa seniorov.

Csicsai Gábor

Výhody opatrenia vlády, ktoré bolo predložené zákerným spôsobom, si budú užívať predovšetkým ekonomicky silnejšie skupiny obyvateľstva, tvrdí poslanec strany Most-Híd Gabriel Csicsai.

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

O tom, že žaloba je nezmyselná je podľa predsedu Most-Híd Bélu Bugára zrejmé aj z toho, že všetky ostatné krajiny, ktoré hlasovali proti povinným kvótam, od tohto kroku upustili a Slovensko zostalo osamotené.

Úsilie vlády znížiť DPH na niektoré potraviny je iba marketingový ťahom strany Smer-SD krátko pred voľbami, vyhlásili to podpredsedovia strany Most-Híd a poslanci NR SR Ivan Švejna a Zsolt Simon na tlačovej besede v parlamente.

Strana Most-Híd so znepokojením sleduje, že cez utečeneckú krízu sme sa v pomerne krátkom čase dostali do štádia, kedy je Európska únia vo významnej časti nášho politického spektra považovaná za nepriateľa.

Strana Most-Híd zverejnila ďalšie kampaňové video, v ktorom porovnáva výdavky vládnej strany Smer na zbytočné a predražené garáže pod Bratislavským hradom s výdavkami na rozširovanie kapacít materských škôl.

Lucia Žitňanská

Podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej novela zákona o prokuratúre nezavádza dostatočne mechanizmy na jej kontrolu zo strany verejnosti.

Lucia Žitňanská

Vláda Róberta Fica si podľa podpredsedníčky Most-Híd Lucie Žitňanskej nejde robiť kampaň na tom, čo za 3 roky urobila, ale na tom, čo neurobila. Týmto zákonom chce pripravovať pravidlá nie pre svoju, ale až pre budúcu vládu.

Stránky