Správy

Uplynulé dva mesiace sa slovenského verejného života – a nielen jeho – dotklo viacero zásadných zmien. O tom, že boli zásadnými, svedčí aj silná a veľmi emotívna diskusia hlavne na sociálnej sieti a v online priestore. Ubúdajúcimi dňami sa zdá, že väčšina obyvateľov dokáže sa s týmito zmenami vysporiadať, dokáže ich pochopiť. Ostáva veriť, že sa tak stane aj u časti politickej opozície. Ostáva veriť, že sa od nekonečného urážania vládnych strán a politikov začneme venovať veciam, kvôli ktorým nás do parlamentu zvolili.

Podpredsedníčka vlády a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská dnes na ministerstve spravodlivosti prijala eurokomisárku pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť, Věru Jourovú. Témou ich spoločného rozhovoru boli pripravované zmeny v oblasti justície na národnej úrovni ako aj blížiace sa predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade EÚ.

Zo 454 sudcov neprešli vlani pravidelným hodnotením štyria.

Most-Híd je jediná politická strana, ktorá má od roku 2010 nezmenený postoj v otázke dvojitého občianstva.

Lucia Žitňanská

Zástupca riaditeľa v ústave Sučany, pplk. Mgr. Jozef Brisuda, zachránil z horiaceho domu dve ženy. Za tento záslužný čin ho ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka vlády SR Lucia Žitňanská mimoriadne povýšila do hodnosti plukovníka.

Ministerka spravodlivosti dnes členov Súdnej rady oboznámila so svojimi plánmi v oblasti justície, ktoré vychádzajú z Programového vyhlásenia vlády. Jej cieľom je zníženie doby súdnych konaní a zvýšenie dôveryhodnosti justície.

Rozhovor s pánom Rudolfom Chmelom o novej vláde a o slovensko-maďarských vzťahoch

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a pripomíname si ho od roku 1970

Lucia Žitňanská chce urobiť organizačno-manažérske opatrenia, aby na konci volebného obdobia terajšej vlády boli súdne konania rýchlejšie

Som rád, že väčšina z našich požiadaviek sa dostala do priorít vlády, a aj do prerokovaného programového vyhlásenia vlády. A práve to sú konkrétne opatrenia na zastavenie rastu extrémizmu a nespokojnosti občanov.

Stránky