Správy

Ministerstvo spravodlivosti pripraví nový návrh zákona, ktorý by zohľadnil požiadavky čiastočnej dekriminalizácie iba mäkkých návykových látok

Šéf rezortu dopravy reagoval na kritiku podpredsedov Smeru-SD a SNS Juraja Blanára a Antona Hrnka, podľa ktorých sú nové značky zbytočné.

Envirorerzort rokuje o možnosti, že organizácie zodpovednosti výrobcov nahradí jedna agentúra zriadená výrobcami

Pre príslušníkov národnostných menšín majú podľa predsedu Most-Híd Bélu Bugára dvojazyčné tabule a dopravné značky symbolicky význam a slovenským nápisom neublížia

Začína sa postupná obmena dvojjazyčných označení miest a obcí so zastúpením národnostných menšín. Dnes používané modré značenie s bielym nápisom sa zmení. Podľa novej vyhlášky bude tabuľa s označením názvu obce v jazyku národnostnej menšiny biela a rovnako veľká ako názov obce v slovenčine. Rozdiel bude v modrom leme ohraničujúcom túto značku.

Uznesenia prijaté dnes na Republikovej rade strany Most-Híd, ktorá sa konala dnes v Bratislave

Líder Mosta-Híd Béla Bugár si nemyslí, že kandidatúra človeka pôsobiaceho v exekutíve na sudcu Ústavného súdu (ÚS) by bola na škodu. Povedal to v reakcii na medializované informácie, že premiér Robert Fico (Smer-SD) by chcel kandidovať za ústavného sudcu.

Most-Híd chce v komunálnych voľbách o 10 percent viac zvolených zástupcov

Koaličná strana Most-Híd nepovažuje za správne bez odbornej a zodpovednej diskusie stanovovať ústavnú hranicu strop veku odchodu do dôchodku, keďže to môže predstavovať vážne bremeno pre verejné financie do budúcnosti. Po sobotňajšom rokovaní Republikovej rady v Bratislave to oznámil líder strany Béla Bugár.

Zhotoviteľa úseku R2 Mýtna – Tomášovce chce štát nájsť do konca roka

Stránky