Správy

Purt logó

Na aprílovej schôdzi gemerského PURT-u sa zúčastnilo zo všetkých doterajších stretnutí najviac dedín a rekordný počet aktivistov.

František Šebej

Poslanec NR SR za Most-Híd František Šebej v krátkom videoblogu reaguje na aktuálne dianie v slovenskom parlamente.

Biztonságosabb és korszerűbb utazásról tárgyaltak a Híd képviselői

Poslanec NR SR za Most-Híd usporiadal v regióne občianske diskusné fórum na tému bezpečnejšieho a modernejšieho cestovania. Stretnutia s občanmi sa v stredu (15. apríla) uskutočnili v Lehniciach a vo štvrtok (16. apríla) v Dunajskej Lužnej. Na fóre bola reč o o rýchlostnej ceste R7, o možnosti vytvorenia parkovísk na pozemkoch priľahlých k železnici, konkrétne na staniciach železničného prepravcu RegioJet. Hovorilo sa aj o potrebe vybudovania odbočovacích pruhov a ostrovčekov, ktoré majú zlepšiť bezpečnostnú situáciu na štátnej ceste I/63. "Za to, že sa táto prospešná diskusia s občanmi v regióne mohla uskutočniť patrí poďakovanie hostiteľom v Lehniciach, predovšetkým tamojšiemu starostovi Františkovi Szitásimu a v Dunajskej Lužnej starostovi Štefanovi Jurčíkovi," povedal Árpád Érsek.

Lucia Zitnanska

Rozhovor s Luciou Žitňanskou, podpredsedníčkou strany Most-Híd o súčasnej situácií v justícií, o dobrých rozhodnutiach a možnostiach, ako ich dosiahnúť

Érsek Árpád

A Híd párt dunaszerdahelyi járási szervezete által a polgármestereknek szervezett találkozón, Kisudvarnokban, Marczell Zoltán polgármester arról tartott beszámolót, miként jutott el a település az Év faluja kitüntetésig, Érsek Árpád parlamenti képviselő, a Híd járási elnöke pedig az R7-es gyorsforgalmi úttal kapcsolatos fejleményekről.

Béla Bugár a Lucia Žitňanská

Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil predseda Most-Híd Béla Bugár. Podľa neho vláda absolútne vynechala z riešenia situácie majiteľov a manažérov Váhostavu, ktorí tento stav spôsobili.

Béla Bugár, Lucia Žitňanská a ďalší predstavitelia strany predstavia ľuďom svoju Občiansku víziu pre túto krajinu.

Táto schôdza pôvodne mala byť z iniciatívy opozície (Most-Híd a KDH) o situácii okolo Váhostavu a možných riešeniach. Jej úlohou bolo vyvolať tlak na vládu, aby konala. To sa stalo, vláda na tento tlak reagovala a predseda parlamentu na pokyn premiéra zvolal mimoriadnu schôdzu. Vláda prinesie do parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní návrh zákona, lex Váhostav. Schvaľovať lex Váhostav v skrátenom konaní ma zmysel vtedy a len vtedy, ak sa tým zlepší situácia živnostníkov, nezabezpečených veriteľov Váhostavu.

Poslanci a členovia finančného výboru NR SR Ivan Švejna (MOST-HID) a Pavol Zajac (KDH) chcú na stredajšom zasadnutí finančného výboru požiadať jeho predsedu Daniela Duchoňa o vykonanie poslaneckého prieskumu na Daňovom úrade v Bratislave. Plánujú sa informovať o problémoch zavádzania nového informačného systému daňovej správy, ktorý bol spustený do ostrej prevádzky 1. marca.

Agentúra Focus robila prieskum od 31. marca do 8. apríla. Reprezentatívnu vzorku tvorilo 1 027 respondentov, ktorí dostali otázku: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?"

Stránky