Správy

Na zasadnutí Rady EÚ v Bruseli sa podarilo dosiahnuť jeden z kľúčových cieľov, ktorý sme si na začiatku slovenského predsedníctva stanovili. Ide o dosiahnutie dohody medzi štátmi k veľkoobchodnému roamingu

Poslanec NR SR Péter Vörös, spolu s odborníčkou strany Most-Híd Ildikó Mičúch, rokovali na ministerstve školstva, za účasti štátneho tajomníka Petra Krajňáka a riaditeľky Odboru pre výchovu a vzdelávanie národnostných menšín, Márii Prékop o novele nariadenia vlády, o ktorom sa v poslednom období objavili v tlači nesprávne informácie.

Splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny, László Bukovszky sa 30. novembra 2016 zúčastnil na výstave Výmenné domovy – Felcerélt otthonok – Austausch der Heimat, ktorú organizuje Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku.

prieskum Focus december

Strana Most-Híd by sa dostala do NR SR so ziskom 6,8% - vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry Focus.

Minister životného prostredia László Sólymos nechá preveriť geologický prieskum ložísk ropy a zemného plynu v Smilne, ktoré je súčasťou prieskumného územia Svidník, Medzilaborce, Snina.

Spravodlivosť/Igazságszolgáltatás

Poslanci v parlamente dnes až 128 hlasmi definitívne odobrili dôležité zmeny v exekúciách. Vďaka novinkám budú exekučné konania férovejšie s vyrovnanejším vzťahom medzi súdmi, exekútormi, veriteľmi aj dlžníkmi. Úprava predložená podpredsedníčkou vlády a ministerkou spravodlivosti L. Žitňanskou je ďalším podstatným krokom k zlepšovaniu prístupu k spravodlivosti.

Parlament s podporou drvivej väčšiny poslancov (141) dnes odobril novelu konkurzného zákona, ktorú predložila podpredsedníčka vlády a ministerka spravodlivosti L. Žitňanská. Osobný bankrot sa tak stane dostupnejším pre ľudí, ktorí ho potrebujú. Zmeny sa dotknú aj tzv. veľkých reštrukturalizácií s cieľom zabrániť špekulatívnym reštrukturalizáciám.

Minister životného prostredia László Sólymos a regionálny manažér Svetovej banky pre Bulharsko, Českú republiku a Slovensko Antony Thompson dnes podpísali zmluvu o partnerstve na nízkouhlíkovej stratégii SR.

So zreteľom na bezprecedentnú migračnú vlnu, ktorej EÚ čelí, ako aj na prenasledovaných ľudí, ktorí majú právo na medzinárodnú ochranu a zlepšenie ich životných podmienok. Ženy a deti, ktoré predstavujú významné percento utečencov a podstatnú časť ekonomických migrantov, potrebujú špecifickú ochranu, rodovo citlivý prístup európskej migračnej agendy. Európska ľudová strana preto:

Budimír (24. november 2016) – Poklepaním základného kameňa sa dnes oficiálne začal stavať diaľničný úsek D1 Budimír – Bidovce. Vyše štrnásťkilometrový úsek je priamym pokračovaním diaľnice od Prešova smerom na Michalovce. Už o tri roky tak tranzitná doprava smerujúca ďalej na východ obíde mesto Košice.

Stránky