Správy

Lucia Zitnanska

Rozhovor s Luciou Žitňanskou, podpredsedníčkou strany Most-Híd o súčasnej situácií v justícií, o dobrých rozhodnutiach a možnostiach, ako ich dosiahnúť

Béla Bugár a Lucia Žitňanská

Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil predseda Most-Híd Béla Bugár. Podľa neho vláda absolútne vynechala z riešenia situácie majiteľov a manažérov Váhostavu, ktorí tento stav spôsobili.

Béla Bugár, Lucia Žitňanská a ďalší predstavitelia strany predstavia ľuďom svoju Občiansku víziu pre túto krajinu.

Táto schôdza pôvodne mala byť z iniciatívy opozície (Most-Híd a KDH) o situácii okolo Váhostavu a možných riešeniach. Jej úlohou bolo vyvolať tlak na vládu, aby konala. To sa stalo, vláda na tento tlak reagovala a predseda parlamentu na pokyn premiéra zvolal mimoriadnu schôdzu. Vláda prinesie do parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní návrh zákona, lex Váhostav. Schvaľovať lex Váhostav v skrátenom konaní ma zmysel vtedy a len vtedy, ak sa tým zlepší situácia živnostníkov, nezabezpečených veriteľov Váhostavu.

Poslanci a členovia finančného výboru NR SR Ivan Švejna (MOST-HID) a Pavol Zajac (KDH) chcú na stredajšom zasadnutí finančného výboru požiadať jeho predsedu Daniela Duchoňa o vykonanie poslaneckého prieskumu na Daňovom úrade v Bratislave. Plánujú sa informovať o problémoch zavádzania nového informačného systému daňovej správy, ktorý bol spustený do ostrej prevádzky 1. marca.

Agentúra Focus robila prieskum od 31. marca do 8. apríla. Reprezentatívnu vzorku tvorilo 1 027 respondentov, ktorí dostali otázku: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?"

Gábor Gál/ Gál Gábor

Majetkové priznania verejných funkcionárov musia byť posudzované prísnejšie, transparentnejšie, a teda tak, aby občania poznali osoby, ktoré konajú v prospech verejného záujmu a komu, naopak, ide iba o jeho vlastný profit.

Dnešný stav financovania kultúry národnostných menšín podľa predstaviteľov strany Most-Híd je nepostačujúci a je potrebné prísť so systémovým riešením, tak ako to bolo v prípade financovania slovenskej kultúry prostredníctvom Fondu na podporu umenia. Most-Híd pripravil koncepciu, o ktorej sa chystá rokovať so zástupcami menšín a kultúrnych organizácii.

Érsek Árpád

Dopravná situácia na ceste, ktorá spája Bratislavu a Dunajskou Stredou, je dlhodobo kritická. Po iniciatíve poslanca Árpáda Érseka a starostov dotknutých obcí sa na jej najexponovanejších úsekoch začnú budovať odbočovacie pruhy.

Dôchodky sú vážnou a mimoriadne citlivou témou. Týka sa miliónov ľudí, preto je, prirodzene, nevyhnutné venovať im patričnú pozornosť

Stránky

kalendár
hodina
Podujatia
14.04. 2015
17:00
Občianske diskusné fórum - Banská Bystrica, Hotel Národný dom
01.05. 2015
14:00
I. Majáles v Bajtave na hlavnom námestí, ktorú organizuje miestny klubu strany Most-Híd