Správy

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Podpredseda strany za poslancov Most-Híd navrhuje znížiť DPH a zmeniť pravidlá pre poskytovanie daňových úľav investorom.

Voľby do Európskeho parlamentu

24. máj 2014.

Lucia Žitňanská

V utorok poslanci Národnej Rady SR Lucia Žitňanská (Most.Híd) a Miroslav Beblavý (Sieť) predložia na septembrovú schôdzu návrh zákona o ochrane národnej bezpečnosti pri zmene vlastníctva strategického majetku.

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Oddialenie legislatívneho procesu o 3-4 mesiace, ktoré oznámil po včerajšej tripartite, nie je ničím iným len manévrom ministra a vlády presunúť rozhodnutie o zákone, ktorý ide proti obciam, až po komunálnych voľbách. Zrejme sa obávajú, že by si prijatím takéhoto zákona pohnevali mestá a obce a tak radšej počkajú s jeho prijatím po komunálnych voľbách.

Gábor Gál

Nezaradený poslanec Juraj Droba chce v parlamente opäť presadiť, aby sa manželia mohli rozviesť vzájomnou dohodou a to formou notárskej zápisnice. Poslanec za Most-Híd Gábor Gál odmieta takýto návrh novely zákona o rodine, ktorú predkladá Juraj Droba.

Konaj. Reaguj. Rozhoduj.

24. máj 2014.

Ivan Švejna

Stanovisko podpredsedu strany Most-Híd Ivana Švejnu k vládnemu návrhu štátneho rozpočtu na rok 2015. Podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna označil vládny návrh štátneho rozpočtu za balansovanie na tenkom ľade. „Návrh vládneho rozpočtu je akýmsi úletom mimo realitu. Je skôr postavený na zbožnom prianí jeho autorov,

Ivan Švejna

Most-Híd odmieta dezinformácie a politikárčenie v súvislosti s možnosťou prijatia ústavného zákona, ktorým by sa stabilizoval dôchodkový systém.

Voľby/Választások

Ak by sa voľby do NR SR konali na prelome júna a júla, tretím najsilnejším politickým subjektom opozície by bola strana Most-Híd, ktorej preferencie oproti júnovému prieskumu MEDIAN SK stúpli o 0,2 percentuálneho bodu.

Zsolt Simon, podpredseda strany Most-Híd

Dlhoočakávaný zákon o odpadoch zavádza nové povinnosti pre obce a mestá, o ktorých starostovia donedávna ani len netušili.

Most-Híd

Oficiálne stanovisko strany k vyhláseniam slovenského premiéra k dohode krajín EÚ o uvalení sankcií voči Rusku.

Charitatívny letný tábor Mostík

Pokračuje dvojjazyčný výmenný program v duchu slovensko – maďarského zblíženia.

Stránky

kalendár
hodina
Podujatia
16.08. 2014
20:00
Tanečná zábava, ktorú organizuje miestny klub Most-Híd v obci Mierovo
18.08. 2014
10:00
Zasadnutie Predsedníctva Most-Híd v Bratislave
30.08. 2014
09:00
Brestovce - Rybarská súťaž