Správy

Materiál, ktorý každoročne pripravuje Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny neprekvapil. Tak ako minulý rok, ani teraz nezodpovedá honosnému názoru.

Zmeny v zákone o DPH mohli platiť už takmer tri roky, ak by Robert Fico svoju ponuku myslel vážne, tvrdí predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Ženská organizácia strany Most-Híd IDEA si začiatkom roka 2015 zvolila nové vedenie. Za predsedníčku bola na Sneme zvolená Irén Sárközy. Vo vedení zostala Zuzana Csadyová, Ľubica Kováčová, Petra Nagyová-Džerengová a Andrea Vitkóová a novou členkou predsedníctva sa stala Magda Tárnok.

Občiansky salón na tému Hospodárska vízia pre Slovensko sa zaoberal najdôležitejšími výzvami, ktoré čakajú budúcu vládu po marcových parlamentných voľbách v oblasti verejných financií, sociálnej, ale aj hospodárskej politiky.

Naďalej nebudú rovnaké pravidlá pri prideľovaní štátnej pôdy a prístup k pôde pre malé podniky sa nezlepší.

Podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára je ďalší sociálny balíček vlády len potvrdením toho, že za viac ako tri roky doterajšieho vládnutia Smer nedokázal systémovými opatreniami zlepšiť životnú úroveň ľudí.

Ivan Švejna

Polopravdy, zavádzajúce fakty dokonca aj lži. To je podľa nezávislých odborníkov na dôchodky obsahom listu, ktorým chce vládna strana vyhnať čo najviac sporiteľov z druhého piliera. „Neprekvapuje nás, že Smer takto straší občanov. Ide o miliardy eur,“ reaguje podpredseda strany Most-Híd pre ekonomiku, Ivan Švejna, podľa ktorého budú budúcoročné parlamentné voľby aj referendom o druhom dôchodkovom pilieri.

Ak by sa parlamentné voľby konali v máji, strana Most-Híd by získala 15 mandátov.

Ivan Svejna

Podľa podpredsedu strany Most-Híd Ivana Švejnu vláda Roberta Fica opäť zlyhala, keďže Slovensku hrozia obrovské finančné škody.

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

V dnešnej voľbe predsedu NKÚ bol len jeden opozičný kandidát – Maroš Žilinka a dvaja kandidáti Smeru, ktorých im nanominovali poslanci Frešo, Kuffa a Kvasnička. Smer si zvolil svojho kandidáta, takže vládu strany Smer bude „kontrolovať“ kandidát strany Smer.

Stránky

kalendár
hodina
Podujatia
23.05. 2015
12:00
Ivan Švejna hosťom relácie RTVS Sobotné dialógy