dia nas-program
dia simon zsolt
dia nagy jozsef
dia frantisek sebej

Nové spRávy

15.04.2014
Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

Do dnešného dňa nám bolo doručených celkom 234 vyplnených dotazníkov, čo predstavuje viac ako 45% z celkového počtu oslovených obcí. Prvotné spracovanie dotazníkov je už za nami. Po podrobnej analýze a vyhodnotení zistených skutočností strana Most-Híd plánuje uskutočniť konkrétne kroky smerom k obciam na zlepšenie situácie. Touto cestou sa chcem poďakovať starostkám a starostom obcí a primátorom miest, že pri svojich úradných povinnostiach si našli čas, vyplnili a zaslali nami zostavený dotazník.

Lucia Žitňanská, poslankyňa NR SR za stranu Most-Híd
15.04.2014

Poslanci za Most-Híd majú tri zásadné výhrady k navrhovaným zmenám, s ktorými idú na dnešné rokovanie, ktoré k ústavným návrhom o zmenách v justícii inicioval na pôde parlamentu predseda NR SR Pavol Paška. Strana Most-Híd nesúhlasí s navrhovanou zmenou, ktorá ruší právomoc prezidenta republiky navrhovať členov Súdnej rady SR. Pre Most-Híd je takisto neprijateľná úprava, aby ministri mohli byt členmi Súdnej rady SR, a za neodôvodnené strana Most-Híd považuje aj rozšírenie kompetencii Súdnej rady SR.

Zdroj: most-hid.sk

Voľby do Európskeho parlamentu | 24. máj 2014.

11.04.2014

Miestny klub strany Most-Híd, Klub starých pánov Korona bar Vás srdečne pozýva na dobročinnú akciu

Dátum: 12.apríla 2014 (sobota)

Miesto: športové ihrisko a Korona bar

Program:

9:00 Zabíjačka, spracovanie

12:00 Ochutnávka

16:00 Futbalový zápas: Most-Híd   -   Starí páni

Príspevkami podporíte miestnu škôlku!

 

 

 

11.04.2014
Vrámci jarného upratovania "Vyčistime si Slovensko":
 
9:00 Trhová Hradská
9:30 Horné Mýto
10:00 Boheľov
10:30 Padáň
11:00 Mad
11:30 Lúč na Ostrove
12:00 Horný Bar
12: 30 Horná Potôň
13:00 Trnávka
 
8: 00 - 12: 00 Blší Trh - v Šamoríne
 
10.04.2014

Ruská argumentácia pripomína argumentáciu hitlerovského Nemecka pred „anschlussom“ Rakúska a sudetskej oblasti bývalého Československa, myslí si to František Šebej, poslanec NR SR za Most-Híd a predseda Zahraničného výboru NR SR. Šebej aktuálne dianie u nášho východného suseda považuje za hrozbu pre mier.

10.04.2014

Som pripravená naďalej robiť všetko pre to, aby na Slovensku spravodlivosť existovala a demokracia nebola len synonymom vlády väčšiny ale vlády rešpektujúcej zákon a práva jednotlivcov. Vlády, ktorá rozmanitosť Slovenska vo všetkých jej podobách vníma ako výhodu a je pripravená ju rozvíjať.

Nepatrím ku konzervatívnej pravici. Verím, že na Slovensku je veľa ľudí, ktorí chcú, aby tu existovala občianska ponuka, občianska strana, pre ktorú bude na poprednom mieste spravodlivosť a rovnosť pred zákonom, bez ohľadu na pôvod, majetok či vierovyznanie.

10.04.2014

CDU organizuje svoj národný kongres pred nadchádzajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu a pozvala naň zástupcov partnerských strán z celej Európy. Na kongrese vystúpi so svojim prejavom nemecká kancelárka Angela Merkel ako aj kandidát Európskej ľudovej strany na predsedu Európskej komisie Jean Claude Juncker. Obaja podporia najmä lídra kandidátky CDU do eurovolieb Davida McAllistra, ale aj všetky strany patriace do Európskej ľudovej strany.