Správy

Lucia Žitňanská

Schválený zákon je v rozpore s uznesením NR SR, za ktoré hlasovala aj drvivá väčšina poslancov vládneho Smeru, keďže neobmedzuje pôsobenie schránkových firiem v iných oblastiach obchodovania so štátom ako verejné obstarávanie. Spúšťačom celého procesu bolo prepuknutie kauzy CT v piešťanskej nemocnici.

Pavol Burdiga (Most-Híd) a Peter Marko, iniciátori petície proti zastaveniu výstavby R2 dnes na úrade vlády odovzdali petíciu s 9 631 podpismi občanov, ktorí ju podporili v priebehu 12 týždňov.

Lucia Žitňanská

Podpredsedníčka Most-Híd Lucia Žitňanská predkladá pozmeňujúci návrh k zákonu o verejnom obstarávaní, ktorý rozširuje obmedzenia pre schránkové firmy a zavádza sankcie v prípade uvedenia nepravdivých informácii.

Poslanec NR SR Árpád Érsek pozmeňujúcim návrhom k novele školského zákona dosiahol odloženie účinnosti ustanovenia zákona, ktorým sa upravujú minimálne počty žiakov v triede základnej školy.

Az első kiskertem/ Moja prvá záhrada

Za celou iniciatívou stojí poslanec NR SR za Most-Híd, Gabriel Csicsai, ktorý v spolupráci s aktivistami projekt „Moja prvá záhrada“ už úspešne naštartoval.

Ivan Švejna

Rezort financií sa chváli číslami, za ktorými sú aj zlé rozhodnutia Smeru voči občanom, vyhlásil podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna v reakcii na aktuálne zverejnenú daňovú prognózu.

Vidiek môže byť úspešný len vtedy, ak jeho obce dostanú chuť do života, jeho občania budú aktívni a budú pracovať spoločne pre pozdvihnutie regiónu. Na základe týchto poznatkov sa László Balódi, starosta obce Vydrany, a István Vavrek, starosta gemerskej obce Rimavská Seč dohodli na spolupráci s cieľom rozšíriť svoje skúsenosti.

Érsek Árpád

„Odmietame pozmeňujúci návrh poslanca strany Smer k vládnej novele školského zákona, pretože vytvára priestor pre stranícke nominácie riaditeľov škôl a je krokom späť,“ tvrdí Árpád Érsek, poslanec NR SR za Most-Híd.

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

„Úlohou politika, politikov nie je len to, aby nasledoval verejnú mienku, ale aj to, aby podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia zastupoval verejný záujem v otázkach, pri ktorých nie sú odpovede jednoznačné“. Tieto myšlienky vyslovil konzervatívny mysliteľ Edmund Burke v 18. storočí. V týchto dňoch, keď na Slovensku zúri populizmus, nemali by sme zabudnúť na tento odkaz.

Bugár Béla, a Híd párt elnöke

Posledný prieskum agentúry Polis potvrdil pozíciu predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára ako najdôveryhodnejšieho opozičného politika na Slovensku. Povedalo to viac ako 13,8% respondentov

Stránky