Árpád Érsek: Čaplovič o problémoch na našich menšinových školách v Budapešti skôr mlčal

Stretnutie ministra školstva Dušana Čaploviča so šéfom maďarského rezortu ľudských zdrojov Zoltánom Balogom v Budapešti ani zďaleka nenaplnilo očakávania Árpáda Érseka, poslanca NR SR strany Most-Híd.
Na bilaterálnej schôdzi Čaploviča s Balogom, slovenský minister o problémoch vyučovania na maďarských menšinových školách na Slovensku skôr mlčal, ako hovoril. A nepadla reč ani o problémoch financovania menšinových škôl na Slovensku.
„Čaplovič síce prezentoval v Budapešti názor, že reforma školstva na Slovensku nemôže viesť k tomu, aby sa zatvárali málotriedky, v skutočnosti, ako je však známe, je situácia opačná, výrazne v neprospech málotriedok,“ povedal Árpád Érsek. Poslanec NR SR strany Most-Híd ministra Čaploviča nedávno interpeloval s požiadavkou na riešenie problematiky metodiky vyučovania slovenského jazyka v školách s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny. Čaplovič na interpeláciu Árpáda Érseka poslal odpoveď, ktorú nemožno podľa slov Érseka akceptovať.
„Pán minister ma síce ubezpečil, že je za odborné a systémové riešenie. Nielen však ja, ale najmä rodičia a ich deti, ktoré menšinové školy navštevujú, pociťujú na vlastnej koži, že súčasný stav má s odbornými a systémovými riešeniami na týchto školách iba pramálo spoločné,“ dodal Árpád Érsek.
Zdroj: most-hid.sk

Zdielať: