Árpád Érsek: Odklad budovania ciest R7 a D4 už nie sme ochotní ďalej tolerovať

Árpád Érsek, poslanec NR SR ešte v októbri inicioval stretnutie tých starostov a primátorov so šéfom rezortu dopravy Jánom Počiatekom, ktorých sa týka budovanie rýchlostnej komunikácie R7 a diaľnice D4.

 

Podľa Árpáda Érseka, bývalého štátneho tajomníka rezortu dopravy, budovanie rýchlostnej komunikácie R7-es (má spojiť Bratislavu s Dunajskou Stredou, Novými Zámkami a pokračovať až po Lučenec) ako aj bratislavského diaľničného obchvatu D4 , sa už nemôže ďalej odkladať.

 

„Už koncom októbra sme informovali verejnosť o tom, že kým projekt cesty D4 je ešte iba v štádiu plánovania, realizácia niektorých častí rýchlostnej komunikácie R7 je v stave, že už chýba len stavebné povolenie. Napriek tomu sa situácia s oboma projektmi stále neposunula ďalej, čo je podľa nás neakceptovateľné”, vyhlásil Árpád Érsek, ktorý sa v tejto súvislosti listom obrátil na Ministerstvo dopravy,výstvaby a regionálneho rozvoja SR. Érsek v ňom žiada o urýchlené stretnutie dotknutých starostov a primátorov s ministrom. 

 

Štátny tajomník ministerstva, Viktor Stromček, už reagoval na list Árpáda Érseka, pričom termín stretnutia so starostami a primátormi stanovil na 13. decembra 2013.

Árpád Érsek dúfa, že sa predmetného stretnutia zúčastní aj minister Ján Počiatek. „Odklad budovania ciest R7 a D4 už nemôžeme ďalej tolerovať,“ dodal Árpád Érsek. 

 

 

Zdielať: