Arpád Érsek rokoval so starostami obcí ohľadne výstavby rýchlostnej cesty R7

Starostovia obcí na trase plánovanej výstavby rýchlostnej cesty R7 z hlavného mesta cez Dunajskú Lužnú na Dunajskú Stredu budú apelovať na vládu, aby na budovanie dlho sľubovanej cesty nezabúdala. Na stretnutí v Dunajskej Lužnej zatiaľ odmietli spustenie petície a ďalšie nátlakové akcie, ako napríklad zablokovanie dopravy. Dnešné stretnutie starostov s predstaviteľmi Národnej diaľničnej spoločnosti a ministerstva dopravy inicioval poslanec NR SR za Most-Híd Arpád Érsek, ktorý mal pocit, že s prípravou cesty R7 sa nič nerobí.

Príprava výstavby cesty R7 podľa štátneho tajomníka rezortu dopravy Andreja Holáka pokračuje podľa harmonogramu, aj keď ju sprevádzajú problémy typické pre veľké stavby, ako je napríklad posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Starostov ubezpečil, že aj cesta R7 je prioritou vlády, rovnako ako všetky diaľnice a rýchlostné cesty. Rezort podľa Holáka v čo najkratšom čase uzatvorí otázku financovania tejto stavby, ktoré je špecifické v tom, že nie je možné v tomto prípade použiť prostriedky Európskej únie.
Podľa starostky Podunajských Biskupíc Alžbety Ožvaldovej v tejto chvíli už nezáleží ani na niekoľkomesačnom sklze pri vydávaní stavebného povolenia pre úsek Bratislava - Dunajská Lužná, ktoré má byť najnovšie k dispozícii v januári budúceho roku. "Pre nás je najdôležitejšie, aby sa potom začalo stavať a aby sa v čo najkratšom čase odbremenili naše cesty,“ povedala Ožvaldová.
Rýchlostná cesta R7 má postupne spojiť Bratislavu s Dunajskou Stredou, Novými Zámkami a pokračovať až po Lučenec. Jej projektová príprava bola schválená vládou už v roku 2003.
Zdroj: SITA

Zdielať: