Árpád Érsek ministrovi dopravy: Chceme vedieť, v akom štádiu je prísľub ohľadne parkovísk pri železnici

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője
Pri zastávkach či staniciach na trase Bratislava – Komárno je podľa poslanca za Most-Híd nutné čo najskôr vybudovať parkoviská pre osobné autá, ktorých majitelia využijú železnicu.

Na spoločnom stretnutí so  starostami obcí vo veci prípravy  výstavby rýchlostnej cesty R7 a diaľnice D4, ktoré sa uskutočnilo ešte 22.januára tohto roku v Čilistove, poslanec NR SR za Most-Híd Árpád Érsek ministra dopravy Jána Počiatka osobne požiadal, aby boli upravené plochy pozdĺž trate v priľahlých obciach pri zastávkach  vlakových súprav RegioJetu na trase Bratislava – Komárno pre možnosť parkovania osobných áut, ktorých majitelia využijú železnicu.

Počiatek v tejto veci pomoc  a potrebnú súčinnosť prisľúbil a Árpád Érsek teraz oslovil ministra listom. „Vzhľadom na skutočnosť, že aj v dôsledku zavedenia bezplatnej, resp. zľavnenej železničnej dopravy došlo k významnému nárastu počtu cestujúcich na tejto trase, ktorých bolo za rok 2014 2,025 mil., obraciam sa na Vás so žiadosťou o informáciu, v akom štádiu realizácie sa Váš prísľub pomoci v danej veci v súčasnosti nachádza,“ uvádza sa v liste.

Érsek zároveň tlmočí ministrovi aj žiadosť starostov dotknutých obcí. Tí chcú vedieť, na koho sa obrátiť v súvislosti s poskytnutím finančnej pomoci, pokiaľ by parkoviská realizovali samotné obce.

Zdielať: