Árpád Érsek: R7 uľahčí život obyvateľom južného Slovenska a dá im prácu

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője
Vo štvrtok na stretnutí starostov obcí v spádovej oblasti pripravovaného veľkého diaľničného obchvatu Bratislavy D4 a rýchlostnej cesty R7 v Šamoríne – Čilistove, ktoré inicioval poslanec NR SR za Most-Híd Árpád Érsek, prítomní uvítali, že územné rozhodnutia, ktoré sú podmienkou na realizáciu projektu sú už dnes právoplatné.

„Politici a vlády odchádzajú, no cesty zostávajú. Preto ma teší, že namiesto zbytočného politikárčenia, sa konečne v tejto veci koná.  Realizácia rýchlostnej cesty R7 jednoznačne uľahčí život obyvateľom južného Slovenska a určite významne prispeje aj k tomu, aby tam sa zlepšila aj situácia so zamestnanosťou. Myslím, že starostovia po tomto stretnutí,  kde ich podrobne o situácii s prípravou výstavby ciest podrobne informovali čelní zástupcovia ministerstva dopravy, odchádzali spokojní,“ hodnotil  Árpád Érsek.

Vzhľadom k tomu, že výstavba rýchlostnej cesty R7 sa začne podľa všetkého  v úvode roka 2016, Árpád Érsek požiadal ministra dopravy, aby ešte v tomto roku na ceste I/63 medzi Rovinkou, Dunajskou Lužnou a Šamorínom vykonali opatrenia, ktorými by sa upravili cesty tak, aby bola bezpečnejšou – tak, ako o to žiadali predčasom počas protestu obyvatelia v Dunajskej Lužnej.

„Zároveň som ministra požiadal, aby boli upravené plochy pozdĺž trate v priľahlých obciach pri zastávkach  vlakových súprav RegioJetu  pre možnosť parkovania tých osobných áut, ktorých majitelia využijú železnicu,“ spresnil Árpád Érsek.

 V súvislosti s kritikou toho, že výstavba ciest R7 a D4 sa bude realizovať formou PPP projektu zdôraznil, že strana Most-Híd má záujem, aby bola výstavba ciest čo najlacnejšia a najflektívnejšia. „Je však samozrejme predovšetkým na príslušnom ministerstve, aby  sa podarilo ušetriť čo najviac peňazí,“ uviedol poslanec NR SR za Most-Híd.

„Pred rokom, keď sme sa tu stretli, neverila som, že po roku už bude takýto výsledok. Teraz musíme nájsť koncesionára, ktorý celú stavbu zrealizuje,“ povedala po štvrtkovom stretnutí Alžbeta Ožvaldová, starostka bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice, kde sa má rýchlostná cesta R7 podľa štúdií napojiť na bratislavský obchvat D4. „Ďalších desať rokov Bratislava a južný región nemôže čakať. Potrebujeme cestu,“ dodala Alžbeta Ožvaldová.

Zdielať: