Árpád Érsek: Starostovia chcú vedieť, kedy sa začne s prácami na R7

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője
Poslanec NR SR za Most-Híd očakáva, že štvrtkové stretnutie ministra dopravy a starostov dotknutých obcí prinesie očakávané výsledky.

Aktuálne informácie o stave prípravy výstavby rýchlostnej cesty R7, ktorá sa má budovať paralelne s novou diaľnicou D4 budú predmetom stretnutia v Šamoríne – Čilistove, ktoré sa uskutoční vo štvrtok, teda 22. januára 2015 od 10.00 h v hoteli Kormorán.

Stretnutie so starostami 30 dotknutými obcí, v ktorých by neúnosnú dopravnú situáciu mala vyriešiť výstavba rýchlostnej cesty R7 s ministrom dopravy Jánom Počiatkom a štátnym tajomníkom rezortu Viktorom Stromčekom, už po druhýkrát zorganizoval poslanec NR SR za Most-Híd Árpád Érsek. 

„Očakávam, že sa starostovia dotknutých obcí od kompetentných dozvedia všetky aktuálne informácie o pripravovanej výstavbe rýchlostnej cesty R7, vrátane konkrétnych termínov, ktoré súvisia so začiatkom realizácie tohto mimoriadne dôležitého projektu,“ vysvetlil  Árpád Érsek, podľa ktorého účasť na stretnutí potvrdili tak minister ako aj štátny tajomník rezortu dopravy.

Árpád Érsek pripomenul, že stavba ciest R7  a D4 ostáva prioritou strany Most-Híd a verí, že starostovia dotknutých obcí budú zo štvrtkového stretnutia odchádzať oveľa spokojnejší, ako tomu bolo po stretnutí v Dunajskej Lužnej v marci 2013.

„Spojenie hlavného mesta Bratislavy cez Dunajskú Stredu, Nové Zámky, Veľký Krtíš a Lučenec by mala zabezpečiť rýchlostná cesta R7, ktorá predstavuje dôležitý južný cestný ťah s významným ekonomickým dopadom práve pre tú časť Slovenska, kde je najvyššia miera nezamestnanosti. Vybudovanie tejto cesty, ktorá bude mať začiatok v Holiciach, povedie cez  Šamorín a v Podunajských Biskupiciach sa napojí na bratislavský obchvat D4, po rokoch čakania vyrieši aj problém kvalitnej dostupnosti hlavného mesta a odstráni každodenné zápchy,“ dodal poslanec za Most-Híd.

Na stretnutí v Šamoríne – Čilistove nebude chýbať ani Alžbeta Ožvaldová, starostka Podunajských Biskupíc, bratislavskej mestskej časti, ktorej obyvateľom, by vybudovanie R7 takisto významne pomohlo,  „Dúfam a pevne verím, že sa s výstavbou rýchlostnej cesty R7 začne najneskôr už koncom roka 2015,“ vyslovila svoje očakávania.

Bezprostredne po štvrtkovom stretnutí v Šamoríne-Čilistove sa v tamojšom hoteli Kormorán uskutoční tlačová beseda.

Zdielať: