Árpád Érsek: Stavba ciest D4 a R7 ostáva prioritou strany Most-Híd

Érsek Árpád, a Híd parlamenti képviselője
Na štvrtkovej tlačovej besede ministra dopravy odznelo, že dôležité cestné úseky sa pravdepodobne postavia cez projekt verejno-súkromného partnerstva (PPP).

Pripravovaný veľký obchvat Bratislavy na diaľnici D4 a úseky rýchlostnej cesty R7 v okolí hlavného mesta v dĺžke takmer 60 kilometrov budú postavené pravdepodobne formou PPP. Informoval o tom minister dopravy Ján Počiatek na tlačovej besede vo štvrtok, kde pred novinármi vystúpil aj poslanec NR SR za Most-Híd, Arpád Érsek. Práve Árpád Érsek sa počas predošlého volebného obdobia ako rezortný štátny tajomník spolupodieľal na tom, aby sa tento významný projekt začal realizovať formou PPP.

Poslanec za Most-Híd vo štvrtok zdôraznil význam projektu pre rozvoj obcí a miest juhovýchodne od Bratislavy. "Vlády odchádzajú, prichádzajú, ale cesta zostáva. Bez politických aspektov je to naša priorita a bol by som veľmi rád, keby v januári táto vláda potvrdila PPP projekt. V najbližšom období sa zas stretneme so starostami okolo tridsať obcí a podáme najnovšie informácie, ktoré sa tohto projektu týkajú,“ dodal Érsek.

Zdielať: