Béla Bugár: Chceme vedieť, koho kryje Robert Fico v emisnej kauze

Trojica opozičných strán Most-Híd KDH a SDKÚ-DS chce do parlamentu predložiť návrh na odvolávanie premiéra Roberta Fica.

 

Opozičné strany sa dohodli, že dnes (4.2. 2014) začnú zbierať podpisy pod odvolanie Fica. Je to reakcia na to, že dnes vládny Smer-SD zablokoval mimoriadnu schôdzu o predaji emisií počas vlády Roberta Fica v rokoch 2006 - 2010, keď hneď v úvode nezahlasoval za jej program. Meritum odvolávania bude o nevýhodnom predaji emisií. Polícia v januári potvrdila, že v tejto súvislosti od justičných orgánov Švajčiarska prijala požadované materiály. Minister vnútra, Robert Kaliňák, nepriamo potvrdil existenciu zoznamu, keď povedal, že na zozname nie sú mená politikov. Na zozname však figurujú mená ľudí a spoločností, ktoré na emisnom obchode zarobili, pričom štát tak prišiel o takmer 50 miliónov eur. Vláda však predmetný zoznam doteraz ani na opakovanú výzvu opozičných strán, vrátane strany Most-Híd, nezverejnila.

 

 

Predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára zaujíma, koho premiér kryje, v koho záujme robí všetko, aby otázka emisií nebola otvorená v NR SR. „Nemáme inú možnosť, ako sa pýtať premiéra, koho kryje,“ povedal Bugár. "Ja si myslím, že zoznam existuje. A inú možnosť nemáme, iba sa pýtať pána premiéra, koho kryje. Aj prostredníctvom mimoriadnej schôdze sme sa snažili dostať k tomu, že kto sa na emisnom obchode obohatil na úkor občanov Slovenskej republiky. Ľudia sú zvedaví, kde zmizlo 50 milónov eur hlavne vtedy, keď napríklad na zvýšenie platov zdravotných sestier, ktoré pán premiér sľuboval, nie sú peniaze"" zdôraznil pred novinármi Béla Bugár.

 

Zdroj: most-hid.sk/SITA

Foto: hnonline.sk

 

Na pripojených videách nájdete dnešné (4.3. 2014) vystúpenia predsedu strany Most-Híd na brífingu opozície:
 

 

 

 

Zdielať: