Béla Bugár: Je dôležité, aby sa ľudia dozvedeli, kto je za obchodom s emisiami

Trojica opozičných strán Most-Híd, KDH a SDKÚ-DS dnes požiadala o zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu.
Cieľom opozície je vypočuť si informácie o vyšetrovaní emisnej kauzy z čias prvej vlády Roberta Fica (Smer-SD) a zverejnením zoznamu osôb a firiem, ktoré údajne zbohatli na nevýhodnom predaji emisií, zistiť, kto na obchode zarobil. Zoznam poskytli Slovensku švajčiarske vyšetrovacie orgány. Pri spornom obchode prišiel štát o takmer 50 miliónov eur.
Predseda strany Most-Híd v tejto súvislosti pripomenul premiérovi Robertovi Ficovi to, ako sa v minulosti snažil dokázať kauzy iných vlád. "Určite si pamätáte, ako dokonca sám vycestoval do Švajčiarska, aby našiel niečo v prípade tunelu Branisko. A zrazu teraz vidíme, že je tu zoznam, švajčiarska strana urobila nadprácu, poslala zoznam a oni sa rýchlo schovali: pán premiér Fico sa dokonca k tejto kauze vyjadrovať nechce,“ povedal Béla Bugár pred novinármi.
Podľa predsedu strany Most-Híd je dôležité, aby sa ľudia dozvedeli, kto je za obchodom s emisiami „Pre nás nie je dôležité to, čo hovorí pán Kaliňák, ktorý tvrdí, že na tom zozname nie sú politici. Dôležité je, aby sme vedeli, aby konečne ľudia vedeli, kto zapríčinil, že štát prišiel 50 miliónov eur.  Je v našom záujme, aby bola táto kauza prvej Ficovej vlády vyšetrená,“ dodal Béla Bugár s tým, že  je dôležitejšie, aby povolili poslanci za Smer-SD schôdzu o emisiách, ako schôdzu o ombudsmanke, ktorá momentálne prebieha. 
Zdroj: most-hid.sk/TASR
Foto: SITA

Zdielať: