Béla Bugár: Poslanci väčšinového národa by sa mali chopiť riešenia menšinového problému

V parlamente dnes poslanci prerokovali návrh zákona o dráhach z dielne strany Most-Híd, ktorý má za cieľ odstrániť technické a legislatívne prekážky pred uplatnením ustanovení zákona o používaní jazykov národnostných menšín týkajúce sa umiestnenia názvov obcí na železničných staniciach.
Je to už druhý pokus poslancov strany Most-Híd vyriešiť tento problém, po prvýkrát predložili podobnú legislatívnu úpravu v máji minulého roku, ktorá však parlamentom neprešla. Tentokrát bol návrh pred podaním prediskutovaný s odborníkmi ministerstva dopravy.
V parlamentnej diskusii pri prvom čítaní zákona v NR SR vystúpil aj predseda strany Béla Bugár, ktorý vyhlásil, že ide o veľmi dôležitú úpravu z hľadiska uplatnenia jazykových práv národnostných menšín.
„Bolo by veľmi dôležité a chcel by som sa toho dožiť, aby v budúcnosti poslanci väčšinového národa sa chopili riešenia menšinového problému a tým by dokázali, že budujeme občiansku spoločnosť,“ vyhlásil predseda strany.
Poslanci NR SR strany Smer-SD pri hlasovaní návrh nepodporili, tým nedostal potrebný počet hlasov a nebude prerokovaný v druhom čítaní. Podľa Bugára voličov maďarskej národnosti treba osloviť skutkami a nie maďarskými bilbordami.
Zdroj:most-hid.sk

Zdielať: