Béla Bugár sa zúčastní kongresu Európskej ľudovej strany v Dubline

V dňoch 6.3.-7.3.2014 sa predseda strany Most-Híd Béla Bugár zúčastní kongresu Európskej ľudovej strany (EPP) v Dubline, Írsko.
Na kongrese EPP pred tohtoročnými európskymi voľbami si bude strana voliť kandidáta na predsedu Európskej komisie ako aj diskutovať a schvaľovať svoj volebný program. Na kongrese sa zúčastní viac ako 2000 účastníkov z 39 krajín. Medzi nimi aj 12 európskych lídrov patriacich do EPP, vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, poľského premiéra Donalda Tuska, španielskeho premiéra Mariana Rajoya a iných. S príhovormi vystúpia aj súčasný predseda Európskej komisie José Manuel Barosso a predseda Európskej rady Herman van Rompuy.
V primárkach za kandidáta EPP na predsedu Európskej komisie si delegáti vyberú z troch kandidátov, ktorými sú bývalý premiér Luxemburska Jean Claude Juncker , bývalý premiér Lotyšska Valdis Dombrovskis a eurokomisár a francúzsky politik Michel Barnier. „Je dôležité, aby EPP išlo do eurovolieb s jasnou predstavou akým smerom by sa mala uberať Európska únia. Tiež je nutné, aby sme postavili silného kandidáta na predsedu Európskej komisie, ktorý bude viesť všetky strany v rodine EPP do týchto eurovolieb. Strana Most-Híd má pripravených silných kandidátov, ktorých schváli na Republikovej rade v sobotu 8.3.,“ povedal predseda Most-Híd Béla Bugár.
Európska ľudová strana je najsilnejšou európskou politickou stranou, jej členmi je viac ako 70 strán zo 40 štátov Európy. Spája strany kresťanských demokratov, konzervatívcov a ďalšie hlavné politické prúdy stredu a pravicového stredu. Zo Slovenska sú jej členmi okrem Most-Híd aj KDH, SDKÚ-DS a SMK. Zdroj: Most-Híd

Zdielať: