Béla Bugár: Svoj hlas dám Andrejovi Kiskovi

Predseda strany Most-Híd sa rozhodol dôrazne a jednoznačne vyjadriť pred druhým kolom prezidentských volieb.
Bélu Bugára znepokojili podľa vlastných slov dve vyhlásenia premiéra. V tom prvom premiér Fico uviedol, že úloha prezidenta bude význame narastať a prezident sa v krátkom čase stane podstatne dôlezitejsou politickou figúrou, ako je premiér. V nedeľu 23. marca zase Fico vyhlásil, že ak z akýchkoľvek nezíska vo voľbách dostatočnú podporu svojich voličov, teda členov alebo sympatizantov Smeru-SD, zváži svoje ďalšie pôsobenie v politike.
"Vidím v týchto vetách veľmi nebezpečný odkaz pre Slovensko a vidím v nich vydieranie voličov. Myslím si, že zrelý politik musí prijať výsledok demokratických volieb , bez ohľadu nato, či je preňho priaznivý, alebo nie. Bez vyhrážok, útokov a s pokorou. Nie som si istý, či to pán Fico dokáže," vysvetlil predseda Most-Híd. Béla Bugár, ktorý opakovane potvrdil, že odovzdá svoj hlas Andrejovi Kiskovi, považuje za najdôležitejšie, aby v sobotu k urnám prišlo čo najviac ľudí.
"Želám Slovensku, aby malo prezidenta, ktorý nebude bojovať, bude strážiť demokraciu, bude chrániť v prvom rade občanov, menšiny a slabších a bude dôstojným reprezentantom našej krajiny, " dodal.
 

 

Zdielať: