Béla Bugár je najsympatickejší predseda politickej strany a je zároveň druhým najdôveryhodnejším politikom na Slovensku

Najsympatickejším predsedom politickej strany na Slovensku je podpredseda Národnej rady SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár, ktorý je zároveň aj jedným z dvoch najdôveryhodnejších politikov. Vyplýva to z telefonického prieskumu verejnej mienky, ktorý v dňoch 4. až 10. mája uskutočnila spoločnosť AKO, s.r.o., na vzorke 1000 respondentov.

Tesne za ním skončil predseda Národnej rady a zároveň predseda SNS Andrej Danko.

Respondenti odpovedali na otázku "Prečítam vám mená niektorých politikov, a vy, prosím, pri každom z nich povedzte, či je daný politik pre vás dôveryhodný, alebo nie, a či je vám sympatický, alebo nie. Odpovedajte ku každému politikovi podľa 4-stupňovej škály."

Najsympatickejším a zároveň najdôveryhodnejším politikom sa podľa prieskumu stal Béla Bugár, ktorý je sympatický 62 percentám oslovených a dôveruje mu 58 percent respondentov. Tesne za ním skončil predseda Národnej rady SR a zároveň predseda SNS Andrej Danko, ktorý je sympatický 59 percentám opýtaných a zároveň mu dôveruje 58 percent oslovených. Nasleduje premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico, sympatický je 51 percentám respondentov a dôveruje mu 48 percent z oslovených ľudí.

Richard Sulík (SaS) je sympatický 44 percentám, Boris Kollár (Sme rodina) 41 percentám, Igor Matovič (OĽaNO-NOVA) 30 percentám, Radoslav Procházka (#Sieť) 25 percentám a Marian Kotleba (ĽSNS) 23 percentám opýtaných.

Podľa prieskumu Sulíkovi dôveruje 43 percent respondentov, Kollárovi 31 percent, Matovičovi 26 percent, Procházkovi 20 percent a Kotlebovi 25 percent.

Zdroj: TASR

Zdielať: