Béla Bugár: Len rozumná politika dokáže posunúť Slovensko dopredu

Podľa predsedu Most-Híd Bélu Bugára očakávajú naši občania rozumnú politiku založenú na hodnotách a ponuke systémových riešení, nie predbiehanie sa v populistických nápadoch.

Uplynulé takmer štyri roky v politike na Slovensku podľa neho ukázali, že začína prevažovať jednoduchý populizmus pred snahou o síce náročné, ale o to viac potrebné, systémové riešenia. „Populistické návrhy z ľavej, ale aj pravej strany, počúvame takmer každý deň. Na prvý pohľad vyzerajú zaujímavo, no v skutočnosti žiadne riešenia problémov ľudí neprinášajú,“ vyhlásil Béla Bugár. Podľa Bugára je preto veľmi dôležité, aby ľudia hodnotili sľuby a návrhy politikov aj na základe toho, čo doteraz urobili. „Smer tu vládne už takmer osem rokov s krátkou prestávkou a za ten čas nedokázal riešiť problém vysokej nezamestnanosti alebo pretrvávajúce problémy v školstve, v zdravotníctve, či zväčšujúcich sa regionálnych rozdielov,“ uviedol niektoré príklady zlyhaní vládnej politiky Béla Bugár.

Preto je podľa neho potrebné po 5. marci vytvoriť vládu, ktorej cieľom budú systémové zmeny v spoločnosti a štáte. „Most-Híd takéto riešenia ponúka vo svojom programe Občianska vízia. Ľudia nepotrebujú počuť od politických strán pekné sľuby pred voľbami, ale chcú, aby sa ich životy reálne zmenili k lepšiemu,“ povedal Bugár. Je preto dôležité, aby ľudia už dnes rozlišovali medzi ponukou prázdnych sľubov, ktorá sa valí na nich z viacerých strán a ponukou rozumných, ale skutočne fungujúcich riešení. „Len tak sa nám podarí posunúť vpred a zlepšiť život ľudí v našej krajine,“ dodal na záver Bugár.

Zdielať: