Béla Bugár: Pellegriniho čaká ťažká pozícia odstrániť deformáciu parlamentarizmu

Bugár Béla
Béla Bugár dnes pred novinármi prezentoval očakávania, ktoré má strana Most-Híd od zmeny na poste predsedu NR SR

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár krátko po dnešnej voľbe predsedu NR SR zablahoželal Petrovi Pellegrinimu k zvoleniu do tejto funkcie. „Čaká ho ťažká pozícia odstrániť deformáciu parlamentarizmu ako takého,“ povedal Béla Bugár o novozvolenom predsedovi NR SR.

Predseda strany Most-Híd dúfa, že novozvolený predseda NR SR si uvedomí vážnosť a výbušnosť súčasnej situácie a pričiní sa o to, aby sa politika mohla vrátiť z námestí do parlamentu. Béla Bugár tiež očakáva, že ako nový predseda NR SR bude Peter Pellegrini rešpektovať opozíciu a umožní jej robiť si svoju kontrolnú a politickú prácu. „Dobre vieme, s čím sú občania nespokojní a aké požadujú zmeny. My sme ochotní diskutovať v parlamente a prijímať riešenia, ktoré prispejú k vyvodeniu zodpovednosti za predražené nákupy a k vyššej transparentnosti verejných obstarávaní  - a nielen tých,“ pripomenul Béla Bugár.

Strana Most-Híd od Petra Pellegriniho rovnako očakáva aj to, že nastolí zmenu politickej kultúry na pôde NR SR. „Uvidíme, či sa pán Pellegrini vydá cestou kontinuity, alebo či jeho osoba na čele parlamentu bude pozitívnou zmenou,“ dodal predseda strany Most-Híd. 

 

 

 

Zdielať: