Béla Bugár: Pravica podľa Sulíka

V najnovšom blogu od pána Sulíka sme sa mohli znova utvrdiť v tom, že pokiaľ pán predseda strany SaS nezmení svoj prístup ku stranám vo svojom okolí, bude jeho ďalšie volebné obdobie možno ešte kratšie ako to prvé.

Pán Sulík pochopiteľne má radosť z 1,9% Progresívneho Slovenska, no napriek tejto radosti sa mu nepáči, že akcionár denníka N je zároveň sponzorom Progresívneho Slovenska. Tohto istého sponzora mala pritom SaS na svojej programovej konferencií ako váženého hosťa približne rok dozadu (november 2016). Problém však je v tom, že teraz sa pán Zajac už Sulíkovi nepozdáva, lebo nie je na jeho strane. A každý, kto nie je na strane SaS,  je na tej zlej strane. Lineárne a jednoducho. A presne kvôli tejto filozofii bude spolupráca so stranou SaS vždy rovnakým rizikom, ako to bolo aj  vo vláde Ivety Radičovej.

​Sulík vždy, keď sa mu to hodí, cituje denník N, ale keď sa na N-ku napíše niečo, čo je proti SaS, tak je to zaplatená politická objednávka. A aby to bolo lineárnejšie, 10%-ný podiel pána Zajaca neváhaprirovnať k Andrejovi Babišovi. Pritom by sa len mohol držať svojej stratégie z predvolebného obdobia, kedy voličov vyzýval, aby nevolili strany pod 5%, ale dali radšej hlas SaS, lebo má najväčšiu šancu tých 5% preliezť. Kopať širokým oblúkom okolo seba je presne ten spôsob lineárneho konania, aké vyčíta Denníku N. Neviem, čo ho k tomu vedie:  neznalosť, nepoučiteľnosť,  alebo vypočítavosť. Jedno horšie, ako druhé.

​V neposlednom rade sa musím pousmiať nad vymenovaním hlavných pravicových “hráčov” na politickom spektre, kde vedľa seba samozrejme vymenoval OĽaNO a Sme rodina (!). Áno, viac doprava sa to už nedá: tam už sú len exorcisti a biela farba. Nebudem sa nad touto úvahou ďalej zamýšľať. Zo správania sa Richarda Sulíka musí byť každému jasné jedno. Richard Sulík láka na medové motúzy „heslových politikov“ bez funkčných programov a riešení, práve preto, aby ten koaličný program, ktorý raz podpíše, bol koaličný len na papieri. Veď čo sú ostatní, aby si mohli dovoliť nesúhlasiť s jeho názormi? 

​Možno viac pokory a menej kalkulácií by nezaškodilo.

Zdielať: