Béla Bugár: Slovensko musíme chrániť pred populizmom

V týchto dňoch prebieha v Madride kongres Európskej ľudovej strany (EĽS), na ktorom sa zúčastňujú aj predstavitelia strany Most-Híd.

Jednou z tém, ktorá prirodzene dominuje kongresu, je prebiehajúca utečenecká kríza a možnosti jej riešenia. Podľa Bugára sa ukazuje, že Slovensko nie je žiadnou výnimkou zneužívania tejto témy niektorými stranami a politikmi na vnútropolitické účely. „Stále viac a viac mám pocit, že našu krajinu potrebujeme chrániť nie pred vonkajšími hrozbami, ale pred populizmom a nezodpovednosťou politikov,“ vyhlásil Béla Bugár. Kým podľa neho naša krajina okrem silných rečí nepociťuje túto krízu žiadnym spôsobom, tak iné krajiny musia skutočne pomáhať desiatkam tisícov utečencov, ktorí prechádzajú cez ich krajiny. „Namiesto toho, aby sme prispeli k hľadaniu celoeurópskych riešení, tak len počúvame, čo všetko sa nedá a je pre nás neprijateľné,“ doplnil Bugár.

Na kongrese sa volí aj nové vedenie Európskej ľudovej strany, pričom včera bol potvrdený vo svojej funkcii jej predseda Joseph Daul. Dnes sa volí aj desať podpredsedov, pričom Slovensko nemá žiadneho kandidáta. Predseda Most-Híd Béla Bugár sa počas kongresu stretne s predsedom ÖVP Reinholdom Mitterlehnerom, ako aj predsedom TOP09 Karlom Schwarzenbergom. 

Zdielať: