Béla Bugár: Vo voľbách chceme dosiahnuť dvojciferný výsledok

Bugár Béla, a Híd elnöke/ Béla Bugár, predseda strany Most-Híd
Most-Híd chce byť alternatívou pre bývalého voliča SDKÚ-DS

Ambíciou predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára je v parlamentných voľbách priblíženie sa k dvojcifernému číslu. Ako povedal Bugár v rozhovore pre agentúru SITA, strana má na to, aby dosiahla dvojciferný výsledok. „Je však otázne, či dokážeme využiť posledných šesť mesiacov. Chceme osloviť voličov, ktorí nevidia svetielko na konci tunela, ale aj tých, ktorí sú nerozhodnutí. Teda tých, ktorí chodia voliť, ale zatiaľ nevedia koho,“ vyhlásil Bugár, ktorý nepredpokladá, že títo voliči čítajú programy strán. „Je však na nás, ako dokážeme náš program dostať k ľuďom,“ konštatoval.

Most-Híd chce podľa Bugára osloviť aj bývalých voličov SDKÚ-DS. „Preto sa orientujeme na strednú vrstvu, na živnostníkov. Mnohí z voličov SDKÚ-DS v nás vidia pokračovateľa základných ideí SDKÚ-DS. Chceme byť alternatívou pre voliča SDKÚ-DS,“ vyhlásil. 

Most-Híd má za sebou dvoje parlamentné voľby. V roku 2010 ho volilo 205 538 voličov, čo bolo 8,12%. Strane to prinieslo 14 poslaneckých mandátov. O dva roky neskôr strana oslabila, keď ju vo voľbách podporilo 176 088 voličov, čo znamenalo 6,89%. Most-Híd si vybojoval v NR SR 13 kresiel. Parlamentné voľby by sa mali konať v posledný februárový, alebo prvý marcový víkend v roku 2016. 

 

Zdielať: