Béla Bugár: Z priorít Mosta-Híd sa postupne stáva realita

Od vzniku vlády prešli necelé dva mesiace, a v každej jednej oblasti vidíme reálny posun, uviedol pre náš portál Béla Bugár.

 

Bratislava 27. mája (Teraz.sk) - Strana Most-Híd pred voľbami, ale aj počas volebných rokovaní stavala na troch dôležitých pilieroch: Na právnom štáte, na pomoci národnostným menšinám a na podpore regiónov. "V každej oblasti sme mali jasno, čo majú byť prvé kroky, ktoré treba podniknúť, ak sa strana dostane do vlády. Od vzniku vlády prešli necelé dva mesiace, a v každej jednej oblasti vidíme reálny posun," uviedol pre Teraz.sk predseda Mosta - Híd Béla Bugár. 

Pripomenul, že ministerstvo spravodlivosti pod vedením Lucie Žitňanskej začalo pripravovať zmenu protischránkového zákona. "Cieľom novej právnej úpravy má byť prijatie takej právnej normy, ktorá sa bude vzťahovať na všetky verejné zdroje. Chceme rozšíriť okruh osôb na všetky subjekty, ktoré prijímajú plnenie od štátu, a zvýšime reálnu vymáhateľnosť zákona sankciami, ktoré budú citeľne odstrašujúce," konštatoval Bugár. Dodal, že ak bude zákon schválený aj v parlamente, máme reálny predpoklad na lepšie fungujúci štát. 

"Vláda počas tohto týždňa schvália zmenu školského zákona, vďaka ktorému zachránime málotriedky. Možno sa tento problém zdá byť banálny, alebo menej dôležitý niektorým, ale v mnohých obciach na zmiešaných územiach práve škola je posledná inštitúcia, ktorá pomáha udržiavaniu miestnej komunity, a tento fakt pre národnostné menšiny platí niekoľkonásobne," tvrdí líder Mosta - Híd. Dodal, že ak parlament novelu schváli, od septembra prestanú malotriedky zanikať.

"Podpora regiónov je nepredstaviteľná bez modernej cestnej infraštruktúry, a juh Slovenska v tom dlhodobo zaostával. Od samotného vzniku strany Most-Híd bola jedna z jej priorít práve výstavba rýchlostnej cesty R7, ktorá v prvom rade uľahčí každodenné dochádzanie ľudí z Žitného ostrova do hlavného mesta, ale pomôže aj samotnému regiónu," konštatoval Bugár. Dodal, že podpisom zmluvy vláda definitívne rozhodla, a začína sa s "výstavbou cesty, na ktorú sme čakali desaťročia". 

"Je veľmi dôležité, aby samotní občania cítili, že politické strany sú schopné plniť sľuby, kvôli ktorým ich volili. Sme presvedčení, že toto je jediná cesta, ako vieme posilniť dôveru v štandardné politické subjekty," uzatvára rekapituláciu prvých šesťdesiatich šiestich dní vlády s účasťou Mosta - Híd predseda strany Béla Bugár. 

Zdielať: