Do konca júna sa vyrieši problém „málotriedok“

Iskola
Pod vedením štátneho tajomníka Petra Krajňáka, nominanta strany Most-Híd, pripravuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zmenu školského zákona, smerujúcu k zachovaniu neplnoorganizovaných škôl (tzv. málotriedok) na národnostne zmiešanom území.

„Návrh zákona sa dostane do Národnej rady Slovenskej republiky ešte pred letnými prázdninami v skrátenom legislatívnom konaní, aby každý jeden žiak mal istotu, že od septembra môže znovu nastúpiť do svojej pôvodnej školy“ –zdôraznil štátny tajomník Krajňák.

„Záchrana neplnoorganizovaných škôl na zmiešaných územiach je jedným z hlavných cieľov strany Most-Híd v oblasti školstva, ako aj posilnenie a skvalitnenie výučby slovenského jazyka na menšinových školách. Na ministerstve školstva vzniká odbor zodpovedný za národnostné školstvo, na ktorom budú pôsobiť práve odborníci na školskú problematiku národnostných menšín, a ktorý bude mať na starosti aj vyššie spomínané témy“ – spresnil štátny tajomník. Úlohou odboru bude aj dlhodobé plánovanie systému výučby na menšinových školách vo vzťahu k trinástim národnostným menšinám žijúcim v SR. V súčasnosti v školskom systéme SR pôsobia školy s maďarským, rómskym, rusínskym, ukrajinským a nemeckým vyučovacím jazykom. 

Zdielať: