EnvirART 2015 – vyše päťdesiat ochranárov do Štrasburgu

Viac ako 120 projektov bolo prihlásených do environmentálnej súťaže vyhlásenej pri príležitosti Dňa Zeme

“Kreatívna súťaž EnvirART je novou dimenziou hnutia ” Vyčistime si Slovensko, naším hlavným cieľom nie je upratovanie, ale formovanie environmentálneho povedomia.“ uviedol vyhlasovateľ europoslanec József Nagy (Most - Híd),  bývalý minister životného prostredia.

Súťažiaci mohli prihlásiť svoje kreatívne, nápadité, aj nezvyčajné projekty a diela, ktoré dokážu upútať pozornosť ľudí na lokálne ale aj globálne témy ochrany životného prostredia.

Vyše tisícka žiakov a stovky dobrovoľníkov, učiteľov či milovníkov poriadku a prírody prihlásilo 126 prác v troch kategóriách, ktoré vyhodnotí porota. Žiaci základných škôl predovšetkým maľovali a tvorili z recyklovaných materiálov, stredoškoláci posielali plagáty, projekty, či natočili videoklip pre youtube. Okrem žiakov sa mohli prihlásiť aj učitelia, samosprávy a organizácie svojimi propagačnými materiálmi či riešeniami pre zlepšenie kvality života. A keďže ide o súťaž, musí byť aj cena a 3-dňová návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu bola lákavá pre všetky generácie.

“Už piaty rok podporujeme rukavicami dobrovoľníkov veľkého jarného upratovania Slovenska. V tomto roku sa zúčastnilo 532 organizácií a viac ako 20 tisíc dobrovoľníkov z celého Slovenska. V časoch, keď ľudia sú stále pasívnejší, ešte viac ma teší že aj nová kreatívna súťaž EnvirART mala veľkú odozvu. Dostali sme vynikajúce projekty z celého Slovenska a vyhodnotenie prebehne v Dunajskej Strede 22. mája 2015. Porota bude mať ťažkú úlohu. “– uviedol József Nagy, rodák zo Žitného Ostrova.

Na základe rozhodnutia poroty autorské skupiny 10 najkrajších a najkreatívnejších diel budú odmenené trojdňovou exkurziou do Francúzska. Na prihlásené diela je možné hlasovať do 19. mája na facebook stránke europoslanca.  Hlasovanie rozhodne o ďalších dvoch účastníkoch exkurzie do Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

 

 

 

 

 

 

Galéria: 
Zdielať: