Focus: Most-Híd by získal 6,2 percent hlasov

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome januára a februára, Most-Híd by sa do pralamentu dostal, pričom by stranu volilo 6,2 percent ľudí.
Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 27. januára – 5. februára 2014 formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1051 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.
Voľby by vyhrala strana Smer-SD, ktorú by volilo 38,1 percenta respondentov, pred KDH (12,7 percenta) a OĽaNO s ôsmimi percentami.Na štvrtom mieste v tomto prieskume figuruje SDKÚ-DS (7,2 %) pred stranou Most-Híd, SMK a SaS. Nasleduje NOVA a SNS.
V prieskume bola respondentom položená nasledujúca otázka: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?" Na túto otázku 18,1 percenta respondentov odpovedalo, že by nešlo voliť, a 15,4 percenta odpovedalo „neviem“, resp. „nechcem odpovedať“. Rozhodnutých voličov bolo 66,5 percenta.
Zdroj: TASR

Zdielať: