František Šebej pre TA3: Až takú brutalitu by som zo strany Janukovyčovho režimu nečakal

Hosťom relácie V politike v televízii TA 3 bol aj poslanec Národnej rady strany Most-Híd a predseda Zahraničného výboru parlamentu František Šebej.
Ukrajina zažila najkrvavejší týždeň v novodobej histórii. Protesty v uliciach Kyjeva sa zmenili na boj o život. Zahynuli pri nich desiatky ľudí. Je dohoda, ktorá sa v piatok zrodila, definitívnou bodkou za krviprelievaním? Čo teraz čaká nášho východného suseda? A ako na tento konflikt reaguje naša vláda? V reláciii V politike na TA 3 sa v nedeľu 23. februára 2013 k týmto témam naživo vyjadril aj poslanec Národnej rady strany Most-Híd a predseda Zahraničného výboru parlamentu František Šebej.
„Vnímal som proste so zdesením. Až takú až brutalitu zo strany Janukovyčovho režimu som nečakal. To, že profesionálni snajperi, ostreľovači jednoducho vraždia na námestí ľudí, tak to je zločin, ktorý jednoducho odsunul Janukoviča a v podstate jeho zločineckú oligarchickú kamarilu úplne niekde mimo akceptovateľnosti, a vlastne on by mal byť personou non grata pre akékoľvek ďalšie styky, povedzme, s Európskou úniou, alebo, by som povedal, so západom,“ aj takto reagoval pre televíziu TA3 v relácii V politike, František Šebej.
Celé vystúpenie Františka Šebeja nájdete v pripojenom videu televízie TA3, kde moderátor diskutoval o situácii na Ukrajine aj spolu s ďalšími hosťami:

Pozrite si tiež, čo povedal František Šebej o situácii na Ukrajine vo svojom videoblogu:

 

Zdielať: