IDEA: Ženská organizácia Most-Híd sa stala členom ženskej asociácie EPP

Ženská organizácia strany Most-Híd IDEA sa stala riadnym členom ženskej asociácie Európskej ľudovej strany (EPP Women), ktorá v piatok 10. októbra v Záhrebe jednohlasne odhlasovala oficiálne prijatie IDEY za svojho člena.

IDEA vznikla ako ženská organizácia strany Most-Híd na začiatku roka 2013. Od svojho vzniku zorganizovala viacero regionálnych stretnutí, politických prednášok a školení po celom Slovensku, a jej zástupkyne ju reprezentovali na rôznych zahraničných podujatiach. Po tom ako sa strana Most-Híd stala členom Európskej ľudovej strany, aj IDEA mala ambíciu stať sa súčasťou ženskej organizácie EPP. Jej členmi je vyše 40 ženských organizácií z celého sveta, ktorých cieľom je pomôcť ženám na európskej aj národnej úrovni.

„Naša organizácia IDEA je poctená, že môže byť súčasťou ženskej asociácie Európskej ľudovej strany, keďže našou ambíciou je prinášať aj na Slovensko témy, ktorým sa venuje aj táto ženská asociácia a považujeme ich za dôležité. Sú nimi napríklad rodinná politika, práva žien a prítomnosť žien pri politických rozhodnutiach. Preto sa tešíme na spoluprácu,“ povedala podpredsedníčka IDEY Irén Sárközy.

 

 

Zdielať: