István Vavrek: Budem naďalej pracovať s PURT-om

István Vavrek - PURT
Starosta obce Rimavská Seč, odborník na rómsku menšinu za Most-Híd, István Vavrek, bude aj naďalej vedúcou osobnosťou občianskeho združenia PURT, ktoré vzniklo za spolupráce gemerských a novohradských Rómov.

„PURT vediem už rok aj pol. Cieľom tohto združenia je vytvorenie kvalitnejšieho životného priestoru pre Rómov žijúcich v gemerskej a novohradskej oblasti. PURT od svojho vzniku združuje členov už vo viac ako 32 obciach, úspešne sme zrealizovali vyše 100 verejnoprospešných projektov,” povedal Vavrek.

„Tunajší Rómovia si uvedomujú, že malými krokmi sa dajú dosiahnuť veľké veci. Podarilo sa nám nadviazať užšiu spoluprácu medzi obcami v našom okrese, ukázali sme ´veľkému svetu´, že existujú veci, ktoré dokážu pohnúť každým človekom, najmä ak je to v záujme zlepšenia a skvalitnenia podmienok pre život. PURT-u môžem ďakovať aj za to, že obyvatelia Rimavskej Seče ma zvolili za svojho starostu, ” pokračoval rómsky starosta, ktorý ani po zvolení do novej funkcie neprestáva pre PURT pracovať, práve naopak. „Naše projekty v rámci PURT-u budeme robiť s ešte väčším zápalom a intenzitou ako doteraz. Napokon, viacerí aktivisti PURT-u boli v komunálnych voľbách úspešní. Verím, že počet Rómov aj Nerómov, ktorí chcú niečo urobiť pre svoje okolie, bude z roka na rok stúpať,” dodal István Vavrek.

Ďalšie informácie o občianskom združení PURT si môžete prečítať na oficiálnej webovej stránke združenia PURT.

Zdielať: