József Nagy podporil ľudí na proteste proti spoplatneniu parkovísk pred nemocnicami

Poslanec Most-Híd chce, aby sa problémom, ktorý má celoslovenský rozmer, zaoberal aj parlament. 
Ďalšie protestné zhromaždenie sa v pondelok (10.2. 2014) konalo pred budovou Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Ružinovskej ulici. Medzi účastníkov protestu - pacientov, lekárov a členov zdravotníckeho personálu, ktorí opätovne vyjadrili nesúhlas so spoplatnením parkoviska pred nemocnicou súkromnou firmou, prišiel aj poslanec NR SR strany Most-Híd, József Nagy. Ten spolu s Gabrielom Csicsaiom pravidelne poukazujú na škandalózne spoplatnenie parkoviska pred nemocnicou v Dunajskej Strede. 
„Pozdravujem všetkých Bratislavčanov, ktorí sú nespokojní so spoplatnením parkovísk pred nemocnicami či zdravotníckymi zariadeniami. Nielen tu, v Bratislave, ale na celom Slovensku sa dvíha vlna nespokojnosti súvisiaca so spoplatňovaním týchto parkovísk. Rád by som odovzdal odkaz z Dunajskej Stredy. V tomto malom okresnom meste sme už vyzbierali 6500 podpisov na petíciu, ktorá sa spustila proti spoplatneniu parkoviska pred tamojšou nemocnicou. Som rád, že aj v takej anonymnej Bratislave sa dokáže rozhýbať množstvo ľudí pre dobrú vec. Ako poslanec NR SR si takisto myslím, že parkoviská v okolí zdravotníckych zariadení, by mali byť bezplatné. Ústava SR zaručuje bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Do toho spadá fyzická aj ekonomická dostupnosť zdravotnej starostlivosti,“ prihovoril sa účastníkom zhromaždenia József Nagy s tým, že už vyzval premiéra Roberta Fica, aby v parlamente jeho vláda predložila zákon, ktorý by stopol vyberanie parkovného pred nemocnicami od pacientov. “V opačnom prípade predložíme opozičný návrh takéhoto zákona,“  povedal poslanec NR SR strany Most-Híd.
József Nagy sa poďakoval jednému zo signatárov občianskych protestov, Miroslav Kollárovi, ako aj všetkým aktivistom, ktorí  zhromaždenie proti spoplatneniu parkovísk zvolali. Poslanec strany Most-Híd ocenil aj prácu médií, ktoré sa o problematiku zaujímajú. Ako József Nagy upozornil, ide o problém, ktorý sa netýka iba Bratislavy či Dunajskej Stredy. „Už sa nám ozývajú ľudia aj z tých miest, kde sú parkoviská pred nemocnicami spoplatnené niekoľko rokov. Napríklad z Nových Zámkov, Levíc, máme aktivistov z Veľkého Krtíša, z Rožňavy, Liptovského Mikuláša. To znamená, že ide o celoslovenský problém a preto by si pán premiér mal týchto ľudí určite vypočuť. My musíme byť vytrvalí, a verím, že môžeme byť aj úspešní,“ dodal v pondelok pred budovou Univerzitnej nemocnice Bratislava József Nagy.
Aktivisti z občianskych združení Hlas občanov Slovenska, Únia materských centier, Slovenský pacient iniciujú po Slovensku petície, v ktorých žiadajú zrušiť koncesné zmluvy na prenájom parkovísk pred nemocnicami v plnom rozsahu. Poslanci NR SR za Most-Híd chcú, aby sa problémom zaoberal aj parlament.
Vystúpenie Józsefa Nagy na protestnom zhromaždení pred budovou Univerzitnej nemocnice Bratislava na Ružinovskej ulici:
 

Fotogalériu nájdete TU:
Zdroj: most-hid.sk/TASR

Zdielať: