József Nagy sa zúčastní Národného kongresu nemeckej CDU

V dňoch 4.4.-5.4.2014 sa poslanec strany Most-Híd József Nagy zúčastní národného kongresu nemeckej Kresťanskodemokratickej únie(CDU) v Berlíne.
CDU organizuje svoj národný kongres pred nadchádzajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu a pozvala naň zástupcov partnerských strán z celej Európy. Na kongrese vystúpi so svojim prejavom nemecká kancelárka Angela Merkel ako aj kandidát Európskej ľudovej strany na predsedu Európskej komisie Jean Claude Juncker. Obaja podporia najmä lídra kandidátky CDU do eurovolieb Davida McAllistra, ale aj všetky strany patriace do Európskej ľudovej strany. Stranu Most-Híd bude reprezentovať poslanec NRSR a člen parlamentného zhromaždenia Rady Európy József Nagy, ktorý sa zúčastní večere pre delegátov, ako aj celého programu národného kongresu. 

„CDU na čele s Angelou Merkel je pre nás dôležitý partner, tak sme veľmi radi prijali pozvanie na ich kongres pre májovými eurovoľbami. Pre Most-Híd to budú prvé voľby do Európskeho parlamentu, ale ponúkame v nich silných kandidátov, ktorí sú pripravení na následnú spoluprácu s ostatnými stranami z Európskej ľudovej strany na pôde európskeho parlamentu,“ povedal poslanec Most-Híd József Nagy.
 

Zdielať: