József Nagy v EPP presadil sedem priorít

Nový poslanec Európskeho parlamentu za Most-Híd je presvedčený, že aj malé krajiny môžu ovplyvňovať politiku EÚ.
Ochrana dôchodcov a podpora úlohy rodiny v EÚ, dohľad nad právnym štátom a nezávislosťou súdnictva v členských štátov, ochrana práv národnostných menšín a ochrana nezávislosti médií sú prioritami  nového europoslanca Józsefa Nagya v Bruseli. Do politického programu Európskej ľudovej strany na jej programovej konferencii úspešne presadil aj deklaráciu, aby poľnohospodárska dotačná politika smerovala k tvorbe pracovných miest. V oblasti ochrany ľudských práv presadil potrebu preventívnej informačnej kampane o prísnej imigračnej politike EU priamo na území  krajín  pôvodu ilegálneho  prisťahovalectva. Mohlo by to znížiť neúnosný tlak miliónov ekonomických imigrantov najmä zo severnej Afriky a Blízkeho východu, ktorí sa často nechajú nalákať prevádzačmi klamstvami o poskytnutí bytu a auta pre utečencov a zaistenie práce úradmi EÚ.
Spolu si poslanec za Most-Híd pripísal sedem prijatých návrhov medzi priority najväčšej frakcie Európskeho parlamentu, ktoré nekopírujú vždy kompetencie EÚ, ale dajú sa presadzovať rôznymi nástrojmi aj z Bruselu.
“Ani sám neverím, že každá siedma politická priorita Európskej ľudovej strany pre nasledujúce volebné obdobie môže pochádzať z iniciatívy nováčika zo Slovenska. Spomedzi 46 bodov sedem zapracovali na základe mojich návrhov, ktoré samozrejme, podporili aj iní kolegovia. Tieto body mi v pôvodnom návrhu chýbali, lebo počas volebnej kampane som ich presadzoval.”
József Nagy, ako budúci člen Výboru pre občianske práva a slobody v EP dodal, že okrem svojich nosných sociálnych tém ako bývalý rezortný minister sa chce venovať aj ochrane životného prostredia a potravinovej bezpečnosti.
zdroj:most-hid.sk

Zdielať: