Most-Híd: Šikana v Samsungu sa musí skončiť

Most-Híd žiada všetkých zamestnancov, súčasných aj bývalých, aby sa nebáli o problémoch hovoriť.
Zamestnanci si zaslúžia dôstojné pracovné podmienky
Šikana zamestnancov spoločnosti Samsung sa musí skončiť. Most-Híd preto žiada všetkých zamestnancov, súčasných aj bývalých, aby sa nebáli o problémoch hovoriť. Strana im ponúka podporu a pomoc. Navrhuje, aby zamestnanci riešili sťažnosti cez neziskovú organizáciu, či externého ombudsmana, vyhnú sa tak vedúcim pracovníkom, s ktorými majú problémy. Samsungu pripomína, že slovenskí zamestnanci nie sú zvieratá a zaslúžia si ľudské zaobchádzanie a dôstojné pracovné podmienky. „Dajte nám o problémoch vedieť, postavíme sa za vás. Nie ako vláda Roberta Fica, ktorá si hovorí sociálna, ľuďom sľubovala istoty, no miesto toho ich zadlžuje, zamestnancov nechráni, finančnými stimulmi podporuje zahraničné firmy, domácich podnikateľov zbytočne zaťažuje,“ vyzýva zamestnancov poslanec NRSR Gábor Gál, ktorý sa v pondelok (17. 3.) stretol so zástupcami Samsungu v Galante. Sprevádzal ho stranícky kolega a poslanec NR SR, József Nagy.
Ľudia sa sťažujú aj na postihy za práceneschopnosť 
So zástupcami spoločnosti hovorili o zlých pracovných podmienkach až šikanovaní zamestnancov. Stretnutie inicioval na základe sťažností a podnetov, ktoré dostal. Týkali sa najčastejšie vulgárnych nadávok a ponižovania zo strany nadriadených najmä majstrov, obmedzenia prestávok, postihov za práceneschopnosť, nútených nadčasov či nanúteného vyhlásenia o mlčanlivosti nad rámec obchodného tajomstva. „Pýtali sme sa aj na to, koľkých majstrov potrestali za uvedené prešľapy. Odpovedali rozpačito,“ priblížil Gál.
Gábor Gál vyzýva zamestnancov, aby ho o situácii vo firme informovali
Poslanec chce v rokovaniach a návštevách Samsungu pokračovať. „Dohodli sme sa, že o pár mesiacov sa opäť stretneme a preveríme, či došlo k nápravám, či to pociťujú zamestnanci, alebo treba vyvinúť ďalšie úsilie, a zaviesť nové, efektívnejšie opatrenia,“ uviedol Gál. Zamestnancov žiada, aby ho informovali o akýchkoľvek zmenách, aby vedel, či sa veci vyvíjajú k lepšiemu alebo k horšiemu.

Zdielať: