Most-Híd štátny rozpočet nepodporí

Vládny návrh štátneho rozpočtu je volebný, rizikový a protipodnikateľský. 

 

Poslanci NR SR už začali na aktuálnej schôdzi parlamentu rokovať o vládnom návrhu štátneho rozpočtu. Strany Ľudovej platformy sa však jednoznačne zhodli na tom, že ho nepodporia. Na dnešnom brífingu na pôde NR SR to potvrdili podpredsedovia strán Most-Híd, SDKÚ-DS a KDH.  Ako uviedol podpredseda Most-Híd Ivan Švejna, ak sa schváli najdôležitejší zákon, podľa ktorého má fungovať štát v podobe, ako ho vo svojom návrhu predkladá vláda, bude to mať negatívne dôsledky pre ľudí.

 

„Zhodli sme sa, že najhorším opatrením sú daňové licencie. Proti tomto opatreniu budeme bojovať, aj ho kritizovať. Most-Híd už vyhlásil, že tieto daňové licencie napadneme na Ústavnom súde SR,“ povedal k príjmovej časti rozpočtu Ivan Švejna. Podpredseda Most-Híd zároveň uviedol, že strany Ľudovej platformy majú vážne výhrady aj k výdavkovej časti rozpočtu a k jeho deficitu: „Vláda rezignovala na konsolidáciu, len málo znižuje deficit a to sa prejaví v budúcnosti.“ 

 

Švejna poukázal aj na zadlženosť Slovenska. „V rámci Ľudovej platformy sme sa zhodli tiež na tom, že zadlženosť nášho štátu enormne vzrastá a treba toto zadlžovanie zastaviť,“ uviedol podpredseda Most-Híd, ktorý aktuálny vládny návrh štátneho rozpočtu označil za volebný, rizikový a protipodnikateľský. „Pokiaľ vláda zásadným spôsobom nezmení návrh štátneho rozpočtu, tak strana Most-Híd bude hlasovať proti tomto návrhu štátneho rozpočtu,“ dodal Ivan Švejna.

 

Zdielať: