Most-Híd inicioval zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu pre správanie sa k ombudsmanke

Národná rada SR by podľa predsedov strán Ľudovej platformy mala vyjadriť vážne znepokojenie nad postupom vlády, ktorá na januárovom zasadnutí neumožnila ombudsmanke prehovoriť. 

 

Vyjadriť vážne znepokojenie nad postupom vlády z 8. januára, kedy nebolo verejnej ochrankyni práv Jane Dubovcovej umožnené prehovoriť, navrhnúť predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi (Smer-SD) prerokovanie mimoriadnej správy ombudsmanky o možnom porušovaní základných práv a slobôd a požiadať vládu o uspokojivé vyriešenie sídla verejného ochrancu práv. Toto sú ciele mimoriadnej schôdze NR SR, ktorej zvolanie navrhla strana Most-Híd, a ktorú dnes svojimi podpismi iniciovali strany Ľudovej platformy.

 

Na dnešnom tlačovom brífingu vystúpil v tejto súvislosti pred novinármi predseda Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, podpredseda strany Most-Híd Rudolf Chmel, člen Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Pavol Hrušovský (KDH), predseda strany Most-Híd Béla Bugár, ako aj predseda KDH Ján Figeľ a Pavol Frešo, predseda SDKÚ-DS.

 

"Most Híd sa rozhodol iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze, a som rád, že poslanci ľudovej platformy túto schôdzu iniciujú," povedal na brífingu predseda strany Most-Híd Béla Bugár. "Ľudské práva sú základným ústavným princípom našej spoločnosti. Dohľad nad ich dodržiavaním má práve úrad ombudsmanky. Vláda ju odmietla vypočuť a tlačí tak Slovensko z cesty demokracie na inú cestu," dodal Béla Bugár.

 

Zdroj: TASR/SITA/Most-Híd

Foto: TASR

Zdielať: