Most-Híd o rozpočte 2014

Dnes sa v budove NR SR konala tlačová beseda strany Most-Híd na tému Rozpočet 2014.
Predseda strany Béla Bugár a Most-Híd považuje návrh rozpočtu strany Smer za rozpočet klamstiev a nesplnených sľubov. „Namiesto sľubovaných istôt prehlbuje neistotu. Uberá istotu práve tým najslabším a najviac odkázaným skupinám obyvateľov, jeho cieľom je pokrytie nákladov kampane Smeru pred prezidentskými voľbami“, vyjadril sa Béla Bugár. 
Poslanec NR SR Ivan Švejna poukázal na nízku ambicióznosť rozpočtu a na jeho silný protipodnikateľský charakter. "Rozpočet, ktorý zavádza ďalšie dane a mení pravidlá počas hry je ďalším dôvodom na prijatie ústavného zákona o daňovej zodpovednosti“, uviedol spoluprekladateľ návrhu a podpredseda strany Most-Híd. 
Andrej Hrnčiar, poslanec NR SR a primátor mesta Martin hovoril o zneužití štátneho rozpočtu na ďalšie ožobračovanie obcí a miest a teda aj občanov SR. "Obce a mestá šetria už niekoľko rokov a štát stále míňa viac a viac. Predložený návrh štátneho rozpočtu je z pohľadu samosprávy neprijateľný a v prípade že nedôjde k jeho prepracovaniu, Most-Híd zvažuje podanie na Ústavný súd SR pre protiústavnosť niektorých položiek návrhu rozpočtu na roky 2014-2016".
 

Zdielať: