Most-Híd odporúča voliť Kisku

Béla Bugár pred druhým kolom považuje za dôležité mobilizovať občanov, aby k urnám prišlo čo najviac voličov.  Most-Híd odporúča voliť v druhom kole prezidentských volieb Andreja Kisku.
 

 
„Voliči Most-Híd vedia, koho nevoliť. Sú proti koncentrácii moci. Napriek tomu, že pána Kisku nepoznáme, poznáme pána Fica. Preto odporúčame voliť pána Kisku. Veríme, že budúci prezident nebude bojovať proti niekomu, ale bude strážiť demokraciu, ochraňovať menšiny a slabších a bude dôstojným reprezentantom našej krajiny,“ povedal dnes novinárom líder Mosta-Híd Béla Bugár. Bugár zároveň pred druhým kolom považuje za dôležité mobilizovať občanov, aby k urnám prišlo čo najviac voličov.
Za porážkou spoločného kandidáta pravicových strán KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS Pavla Hrušovského vidí Bugár viacero faktorov. Do volieb sa prihlásilo viacero kandidátov, ktorí brali Hrušovskému hlasy, napríklad Milan Kňažko či Gyula Bárdos. Podľa Bugára to bolo vidieť aj na preferenčných prieskumoch, v ktorých mal Hrušovský najskôr 17 percent, po tom, ako do kampane vstúpili ďalší kandidáti, jeho percentá klesali.
Voličov pre Hrušovského podporu nedokázalo zmobilizovať samotné KDH, ale ani SDKÚ-DS a Most-Híd. Za posledný klinec do rakvy Hrušovského pádu považuje Bugár dohodu KDH so Smerom-SD na ústavných zmenách. Asi dva týždne pred voľbami Most-Híd preto Hrušovskému odporučil, že by bolo lepšie, keby sa kandidatúry vzal. „Táto výzva nebola vypočutá, tak to nemalo zmysel, aby sme mu to kazili,“ komentoval Bugár skutočnosť, že verejnosť o tomto stretnutí neinformovali.
Ľudovú platformu chápe Bugár v súčasnosti ako zoskupenie, kde môžu strany spolupracovať iba ad hoc. „Most-Híd sa bude snažiť vytvoriť občiansku víziu Slovenska,“ konštatoval Bugár s tým, že občianska vízia by mala byť o tom, čo potrebujú občania. Prioritou záujmov pre Most-Híd teda podľa Bugára bude občan, strana samotná a až potom prípadné záujmy Ľudovej platformy. 
„Verím, že Slovensko si v druhom kole zvolí prezidenta, ktorý nebude bojovať, ale bude strážiť demokraciu, bude chrániť menšiny a slabších a bude dôstojným reprezentantom našej krajiny“, povedal Béla Bugár. 
Zdroj: SITA/Most-Híd

Zdielať: