Most-Híd odsúdil politickú agitáciu maďarských extrémistov v Dunajskej Strede

Most-Híd v týchto dňoch odštartoval kampaň proti extrémizmu, s ktorým sú v poslednom čase občania SR, bohužiaľ, čoraz viac konfrontovaní.  
Maďarská extrémistická strana Jobbik si robila predvolebnú kampaň aj na Slovensku. V Dunajskej Strede predstavila svojho kandidáta do parlamentných volieb. Tamojší predstavitelia strany Most-Híd spolu s obyvateľmi mesta - Slovákmi aj Maďarmi - ostro vystúpili proti takejto agitácii.
Medzi demonštrantami nechýbal ani Marián Ravasz, poslanec mestského zastupiteľstva za Most- Híd, ako aj ďalší členovia miestneho klubu strany. „Protestujeme proti exportu nacistických ideí,“ povedal Marián Ravasz. Ľudí, ktorí prišli do ulíc verejne odsúdiť extrémizmus a nacionalizmus v Dunajskej Strede, pobúrila aj tá skutočnosť, že politická agitácia extrémistickej strany sa uskutočnila na pôde dunajskostredského bábkového divadla, ktoré je príspevkovou organizáciou mesta. „Je to hanba pre mesto, že dalo priestor extrémistom. Politika Jobbiku v žiadnom prípade nemôže pomôcť maďarskej, ani iným menšinám,“ dodal Marián Ravasz, poslanec mestského zastupiteľstva v Dunajskej Strede za stranu Most-Híd, ktorá v týchto dňoch začala na Slovensku kampaň namierenú proti extrémizmu.
 

 
 

 
 
Zdroj: most-hid/TA3/parameter.sk
foto: parameter.sk
 

Zdielať: