Most-Híd predložil novelu Zákona týkajúcej sa centier voľného času

Predseda strany Most-Híd, Béla Bugár a poslanec NR SR, Andrej Hrnčiar, dnes informovali o prejednávanom návrhu novely Zákona o štátnej školskej správe a školskej samospráve, ktorý rieši financovanie centier voľného času.
Podľa Hrnčiara je potrebné riešiť neprehľadnú situáciu v centrách voľného času, tak ako povedal minister školstva avšak novela, ktorú predložil pán minister, bola zlá a Most-Híd ju aj kritizoval.
„Upozorňovali sme na možné negatíva, ktoré sa teraz aj naplnili, dennodenne sa dozvedáme, že centrá voľného času zanikajú a prechádza sa z extrému do extrému,“ podotkol Hrnčiar.
Novelu Zákona, ktorú predložil Most-Híd nie je podľa poslanca ideologická, politická, nemá vplyv na rozpočet a dokonca nejde ani proti tomu, čo navrhlo Ministerstvo školstva.
Táto novela prikazuje obciam, ktoré dostávajú finančné prostriedky od štátu na deti od 5 do 15 rokov, s trvalým pobytom v danej obci na mimoškolskú činnosť, aby použili tieto finančné prostriedky len na mimoškolskú činnosť. Podľa poslanca je situácia vážna, nakoľko niektoré obce, ktoré dostávajú finančné prostriedky na mimoškolskú činnosť, presúvajú tieto prostriedky na úplne iné účely.
„To, čo patí deťom, má zostať deťom, nie sú to peniaze obcí a starostov ale sú to peniaze, ktoré pochádzajú predovšetkým z daní rodičov a preto chceme aby tieto peniaze boli účelovo viazané pre deti. Navyše chceme aby o centrách voľného času nerozhodovali primátori, starostovia a poslanci mestských zastupiteľstiev ale predovšetkým rodičia detí,“ uzavrel Hrnčiar.
 

Zdielať: