Most-Híd predstavil kandidátov pre voľby do Európskeho parlamentu

Republiková rada dnes schválila zoznam trinástich kandidátov na europoslancov. Lídrami strany sú Zsolt Simon, József Nagy a František Šebej.
V sobotu 8. marca 2014 zasadala Republiková rada strany Most-Híd, ktorej členovia schválili zoznam trinástich kandidátov pre voľby do Európskeho parlamentu. Na čele kandidátky je podpredseda Most-Híd Zsolt Simon, prvú trojku dopĺňajú poslanci NR SR József Nagy a František Šebej.
Béla Bugár, Zsolt Simon a József Nagy na tlačovej konferencii Most-Híd (8.3. 2014):
 

 
„Naši kandidáti sú silní, postavili sme ľudí, ktorí sú pripravení v Európskom parlamente reprezentovať občanov Slovenska tak, aby ľudia konečne začali reálne vnímať fakt, že z členstva Slovenska v Európskej únii majú skutočné výhody,“ povedal predseda Most-Híd Béla Bugár, pričom pripomenul, že pre Most-Híd to budú prvé voľby do Európskeho parlamentu.
Jednotka kandidátky, Zsolt Simon, svoju kandidatúru zdôvodňuje snahou, aby Slovensko lepšie využilo možnosti svojho členstva v EÚ. „Napríklad aj v otázke zmiernenia regionálnych rozdielov,“ uviedol Zsolt Simon, podľa ktorého je Európska únia šanca. „Otázka je, do akej miery ju SR využíva. Naši europoslanci možnosti až tak nevyužili, to by som rád zmenil,“ dodal Simon.
Dvojka na kandidátnej listine strany Most-Híd, poslanec NR SR József Nagy chce, aby Európska únia urobila ďalší krok na správnej ceste. „Nech vytvára spravodlivé európske štandardy v najpálčivejších otázkach pre občanov, ako sú spravodlivosť, zdravotná a sociálna politika, práva národnostných menšín a boj proti nezamestnanosti. Mojim konkrétnym cieľom je prepojenie Južného Slovenska rýchlostnou cestou R7 medzi Bratislavou a Lučencom z EU fondov,“ konkretizoval svoje ambície József Nagy.
František Šebej, ktorý je odborníkom Most-Híd na zahraničnú politiku, svoju kandidatúru vníma ako výzvu a veľkú zodpovednosť zároveň . „Ide predovšetkým o to, aby v rámci vytváranej spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky Európskej únie, mali svoje slovo aj občania SR. Európa bude skutočne silným svetovým hráčom len vtedy, keď budú za ňu hovoriť aj malé národy strednej a východnej Európy ,“ povedal Šebej. Republiková rada schválila na svojom sobotňajšom zasadnutí dokument s názvom Memorandum strany Most-Híd. Ide o reakciu na aktuálne rozloženie stredopravých síl v NR SR. Strana v nej ohlasuje dôrazné nasmerovanie svojej politiky strany na občana. „Politika potrebuje zmenu - novú architektúru a obrodu zvnútra. Pri politických krokoch a rozhodnutiach najdôležitejšou otázkou musí byť , či sú tieto kroky dobré pre občana “ uviedol predseda strany, Béla Bugár.
V memorande strana apeluje na potrebu občianskej vízie Slovenska. Most-Híd pri budovaní novej architektúry pravice pozýva k dialógu a spolupráci všetkých, ktorí chcú byť spolutvorcami takejto politiky.
Kandidátnu listinu na voľby do EP a Memorandum strany Most-Híd nájdete v prílohe.

Zdielať: