Most-Híd: Republiková rada zvolila Luciu Žitňanskú za podpredsedníčku strany

Most-Híd hodnotil výsledky volieb do EP, začal s prípravou okresných konferencií strany pred VIII. Snemom a začal s prípravou na voľby do miestnej samosprávy. Stranu Most-Híd za posledný týždeň posilnili dve udalosti.
 

 
Strane sa pri jej premiérovej účasti v eurovoľbách podarilo dostať do Európskeho parlamentu jedného poslanca. Republiková rada Most-Híd na dnešnom zasadnutí zvolila Luciu Žitňanskú za podpredsedníčku strany.
„Som presvedčený, že aj tieto dve významné skutočnosti v živote strany prispejú k jej posilneniu „ – povedal predseda strany na dnešnej tlačovej konferencii. Napriek dosiahnutiu cieľa vo voľbách do EP členovia Republikovej rady sa zhodli na tom, že výsledok pre Most-Híd mohol byť aj lepší. „Otvorene a konštruktívne sme diskutovali o tom, čo bránilo tomu, aby sme oslovili vyššie percento voličov. Zhodli sme sa na krokoch, ktoré musí strana v blízkej budúcnosti urobiť pre stabilizáciu a posilnenie tábora svojich priaznivcov“ spresnil Bugár. Republiková rada zobrala na vedomie informáciu, že podpredseda strany Rudolf Chmel požiadal o uvoľnenie z tejto funkcie a na toto miesto zvolila Republiková rada Luciu Žitňanskú. Lucie Žitňanská vníma túto dôveru ako veľký záväzok.
„Musím povedať, že stranu tvoria skvelí ľudia, s ktorými je radosť spolupracovať. Dostala som priestor v žičlivom prostredí, ktoré ma zároveň mimoriadne motivuje. Určite urobím všetko preto, aby som nesklamala ponúknutú dôveru. Čaká nás veľa práce, či už vo vnútri strany, alebo pri dianí v parlamente“ uviedla exministerka spravodlivosti. „Som na túto prácu pripravená a teším sa na ňu.“ Podpredseda László Solymos novinárov informoval, o pripravovaných zmenách Stanov a zmene loga strany.
„Zmena loga súvisí s tým, že strana predčasom odštartovala svoju novú proobčiansku politiku. Meníme sa zo strany spolupráce na občiansku stranu nielen svojou politikou ale aj formálne – teda zmenou loga,“ vysvetlil Solymos. Zároveň informoval novinárov, že Most-Híd už začína s prípravou na novembrové voľby do miestnych samospráv.

Zdielať: