MOST-HÍD: Strana sa stala členom EPP

Most Híd sa stal riadnym členom  Európskej ľudovej strany (EPP). Politické zasadnutie EPP v utorok 12.novembra odhlasovalo oficiálne prijatie strany za svojho člena.
Proces prijímania trval v prípade strany Most-Híd presne jeden rok, keďže strana sa prihlásila v novembri minulého roka. „Sme veľmi radi, že sa nám za relatívne krátky čas podarilo stať členom rodiny EPP. Rok sa môže zdať ako dlhý proces, ale zvyčajne to pri iných stranách trvá aj dvakrát toľko,“ povedal predseda strany Béla Bugár.
Súčasťou procesu prijímania za člena bola aj návšteva delegácie EPP, ktorá prišla na Slovensko v septembri tohto roku, aby preskúmala žiadosť strany o členstvo. Po stretnutiach s predstaviteľmi strany, ako aj iných slovenských strán, ktoré už do EPP patria, dala delegácia strane Most-Híd pozitívne hodnotenie a odporúčalo stranu prijať. V utorok 12. novembra toto prijatie odhlasovala väčšina delegátov politického zasadnutia EPP. „Moje pocity sú pozitívne, som veľmi spokojný s výsledkom, aj keď nie všetci boli nadšení. Našli sa aj takí, ktorí chceli aby rozhodnutie o našom prijatí padlo až po eurovoľbách,“ dodáva Béla Bugár. 
Most-Híd bude aj naďalej ako člen EPP presadzovať svoju politiku založenú na spolupráci. „Chceme získať maximum poslancov v eurovoľbách, ktoré budú už na budúci rok. Plánujeme spolupracovať s KDH, či SDKÚ-DS. Bol by som veľmi rád, ak by táto spolupráca vyústila aj do spoločného kandidáta prezidentských volieb na Slovensku,“ hovorí Béla Bugár.
Európska ľudová strana je združením strán pravého stredu z krajín EÚ. Od júla 1999 je najsilnejšou politickou skupinou v Európskom parlamente. Spája strany kresťanských demokratov, konzervatívcov a ďalšie hlavné politické prúdy stredu a pravicového stredu. Členskými stranami EPP sú zo Slovenska KDH, SDKÚ-DS a Strana maďarskej komunity.
 

Zdielať: