Most-Híd: Stranu čakajú výrazné zmeny, ktoré povedú k posilneniu občianskeho zamerania

Strana Most-Híd sa na dnešnom zasadnutí republikového predsedníctva zaoberala ďalšími krokmi, ktoré povedú k posilneniu jej občianskeho zamerania.
Ako uviedol predseda strany Most-Híd Béla Bugár „Je veľmi dôležité aby sa politické strany začali venovať tomu, ako sa ktorá postaví ku každodenným potrebám občanov. Na politikárčenie nie je čas,“ zdôraznil predseda strany. Strana Most-Híd pracuje na tom už dlhšiu dobu, aby svoju politiku dostala bližšie k občanom. Jedným z nástrojov je aj pripravovaná Občianska vízia 2016. Na jej tvorbe sa bude od teraz podieľať aj pani poslankyňa Lucia Žitňanská.

„Jej príchod považujeme okrem výrazného odborného posilnenia radov našich poslancov aj ako moment posilnenia strany na základe jasných hodnotových prienikov“ vysvetlil Bugár.
Lucia Žitňanská v súvislosti so svojim príchodom do strany Most-Híd zdôraznila, že práve občianska strana zastupujúca spoluprácu medzi väčšinou a menšinami, bude mať vždy svoje silné postavenie na Slovensku. Je pripravená naďalej robiť všetko pre to, aby na Slovensku spravodlivosť existovala a demokracia nebola len synonymom vlády väčšiny ale vlády rešpektujúcej zákon a práva jednotlivcov, vlády, ktorá rozmanitosť Slovenska vo všetkých jej podobách vníma ako výhodu a je pripravená ju rozvíjať. „Keď vidím, ako sa rozrastá ponuka konzervatívnej pravice, uvedomujem si, ako je na rôznorodom Slovensku dôležitá silná občianska strana. Verím, že je veľa ľudí, ktorí chcú, aby tu existovala občianska ponuka, pre ktorú bude na poprednom mieste spravodlivosť, rovnosť pred zákonom bez ohľadu na pôvod, majetok či vierovyznanie,“ povedala Lucia Žitňanská.
„Na základe dnešného rozhodnutia Predsedníctva Most-Híd budeme navrhovať republikovej rade zmenu stanov, podľa ktorých by sa zmenil aj názov strany - spolupráca na občiansku. Zároveň budeme navrhovať pani Luciu Žitňanskú za podpredsedníčku strany. Vyjadrujeme úprimnú snahu posilniť aj tzv. slovenský pilier Most-Híd. Veríme že celý prípravný proces zavŕšime na kongrese našej strany v septembri 2014. Tak politicky, ako aj formálne,“ dodalo vedenie strany.
„Nech dopadnú presuny na pravej strane spektra akokoľvek, na etnicky aj inak rôznorodom Slovensku bude mať vždy silné miesto občianska strana zastupujúca spoluprácu medzi väčšinou a menšinami,“ uviedla na záver Lucia Žitňanská, nominantka na post podpredsedníčky strany Most-Híd.

Zdielať: