Most-Híd v Prešove podporí ženu – Andreu Turčanovú

V Prešove v pondelok podpísali koaličnú dohodu na voľby primátora mesta Prešov zástupcovia pravicových politických strán, podporia v nich Andreu Turčanovú z KDH.
Pravicová koalícia predstavila v pondelok 30. júna 2014 na tlačovej konferencii v Prešove spoločnú kandidátku na post primátora mesta- Andreu Turčanovú. Turčanovú, ktorá bude kandidovať v novembrových komunálnych voľbách, podporila aj strana Most-Híd, pričom koaličnú dohodu za Most-Híd podpísal krajský koordinátor Štefan Szidor.
Morálnu podporu na tlačovej konferencii vyjadril Turčanovej aj podpredseda strany Zsolt Simon či prešovský okresný predseda Most-Híd, Peter Krajňák ako aj krajský tajomník strany Jozef Čokina. „Po stáročia tu primátorku nemali, ak vôbec, víťazstvo spoločnej kandidátky môže byť novým impulzom pre mesto. Dúfam, že sa urodí aj dohoda na poslancov,“ povedal v Prešove Simon.
Andrea Turčanová je mestskou poslankyňou a rovnako poslankyňou Prešovského samosprávneho kraja. Turčanová sa môže stať prvou ženou, ktorá zasadne na post primátora tretieho najväčšieho mesta na Slovensku.
Turčanová, ktorá je zatiaľ prvá, ktorá oficiálne ohlásila kandidatúru na post primátora mesta Prešov podporujú koalícia strán KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, NOVA a Most-Híd.
V prílohe pripájame fotografie.

Zdielať: