Most-Híd:Najtransparentnejším spôsobom obsadzovania zamestnaneckých miest je výberové konanie

Predseda strany Most-Híd, Béla Bugár a poslanec NR SR za Most-Híd Andrej Hrnčiar sa na dnešnom tlačovom brífingu vyjadrili k predloženej novele zákona o výkone práce vo verejnom záujme.
Novelu zákona o výkone práce vo verejnom záujme predkladá do parlamentu trojica poslancov za Most-Híd Andrej Hrnčiar, Béla Bugár a László Solymos ako reakciu na stále častejšie sa opakujúce netransparentné výberové konania na pracovné miesta v štátnej sfére.
„Najtransparentnejším spôsobom obsadzovania zamestnaneckých miest je výberové konanie“, vyjadril sa Béla Bugár. „Nevidíme dôvod, prečo by sa nerealizovalo všade tam, kde sú zamestnávateľmi štátne orgány, obce alebo vyššie územné celky“, dodal predseda strany Most-Híd.
Andrej Hrnčiar vyzdvihol pozitívne skúsenosti tohto spôsobu obsadzovania pracovných miest v rámci projektu „Transparentné mesto“, ktoré sa úspešne realizuje v meste Martin. „Povinnosťou politikov je, aby vytvárali zákonný rámec na čo najtransparentnejšie zaobchádzanie s verejnými zdrojmi“, povedal Andrej Hrnčiar.

Zdielať: