Most-Híd: Chceme, aby bol minister Žiga odvolaný

Pre škandalózne pozadie prevádzky kompy medzi Vojkou a Kyselicou, na ktoré ako prvý poukázala strana Most-Híd, opozícia iniciovala zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR. Jediným bodom jej programu bude odvolávanie ministra životného prostredia, Petra Žigu.

Poslanec NR SR za Most-Híd Árpád Érsek ešte 5. novembra 2015 na tlačovej besede ako prvý upozornil, že priebeh verejného obstarávania na prevádzkovanie kompy na Dunaji medzi Vojkou a Kyselicou bolo netransparentné, pričom okrem iného spochybnil efektívnosť vynakladania štátnych prostriedkov. V tejto súvislosti Érsek interpeloval ministra Žigu.

„Ministerstvo životného prostredia doteraz nevysvetlilo ako prebehol výber na prevádzkovateľa kompy. Všetky pochybnosti o netransparentnom procese preto pretrvávajú. To je dôvod, prečo by mala byť voči Petrovi Žigovi vyvodená minimálne politická zodpovednosť a z pozície ministra by mal byť odvolaný,“ povedal poslanec za Most-Híd v piatok na tlačovej besede, kde  opozičné strany avizovali odovzdanie podpisov potrebných pre zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR, ktorej jediným bodom bude odvolávanie šéfa envirorezortu. 

Zdielať: