Most-Híd k novoročnému prejavu prezidenta SR

Stanovisko strany k historicky prvému novoročnému prejavu prezidenta SR Andreja Kisku.

Stranu Most-Híd mimoriadne teší, že historicky prvý novoročný prejav prezidenta SR Andreja Kisku bol posolstvom dvoch dôležitých momentov, s ktorými sa stotožňujeme.

Ten prvý je, že prezident vyzdvihol demokratické princípy a hodnoty, ktoré sú dôležité aj pre stranu Most-Híd a to, rozvoj rozmanitosti krajiny, porozumenie, toleranciu, solidaritu, dôraz na bezpečnosť a ochranu slabších cez adresnú sociálnu politiku.

Druhým momentom, s ktorým sa strana Most-Híd plne stotožňuje je fakt, že pán prezident poukázal na potrebu zjednotiť pravidlá dôležité pre život občanov. Je aj našim želaním, aby bol rok 2015 rokom, počas ktorého sa verejný život očistí, občanom sa bude viac dariť a ich práva na dobrú správu vecí verejných, kvalitnú zdravotnú starostlivosť či na prácu budú lepšie a reálnejšie ako doteraz.  Most-Híd vyvinie v tomto smere maximálnu možnú snahu.

Prezident zároveň pripomenul, že rok 2015 je rokom volebným a upozornil na potrebu diskusie o tom, ako chcú politické strany riešiť problémy Slovenskej republiky – ako napríklad boj s korupciou. Strana Most-Híd je pripravená na takúto diskusiu.

Zdielať: