Most-Híd: Kľúčom úspešného vidieka je spolupráca miestnych

Podľa starostu obce Vydrany za Most-Híd, Lászlóa Balódiho sú témy ako rozvoj vidieka, produkcia domácich produktov síce vďačné, vo všeobecnosti ale platí fakt, že obraz o obyvateľovi dediny je ešte stále skreslený

„Dôvodom je, že v otázkach týkajúcich sa dediny často zaujmú stanovisko takí politici, ktorí sa buď nikdy, alebo už veľmi dávno nenadýchli dedinského vzduchu. Kľúčom reálneho vývoja dediny je aktivizovanie obyvateľov. K tomu ale, aby sa vedela daná komunita kultúrne, aj ekonomicky vyvíjať, sa musia domáci stať lokálpatriotmi” – povedal Balódi.

„Ja sám som hrdý na môj pôvod a vydranské korene. Ako starosta sa snažím čo najviac spájať občanov našej dediny. Z tohto dôvodu sme odštartovali aj miestny mesačník s názvom „Naša dedina Vydrany”, preto si obliekame jednotné dresy a fandíme spoločne miestnemu futbalovému tímu na každom jednom západe”- dodal starosta obce Vydrany.

„Viacerí sa nás pýtajú, aký to má zmysel. Moja odpoveď je vždy tá istá: Presne tieto momenty majú neskutočne veľkú silu spájať komunitu, a som si istý, že hodnoty, ktoré sme zdedili od našich predkov a ten správny prístup je práve kľúčom pri budovaní úspešného vidieka” – vysvetlil Balódi László. 

 

Zdielať: