Most-Híd: Ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov je pre našu krajinu veľmi nebezpečným javom

Spomeňme si na obete holokaustu a rasového násilia, hovorme objektívne a otvorene o udalostiach v našich dejinách a nebuďme ľahostajní.

Most-Híd: Ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov vychádzajúcich z úst regionálnych a dokonca parlamentných politikov je pre našu krajinu veľmi nebezpečným javom.

Dnes si pripomíname Deň obetí holokaustu a rasového násilia. Vládni predstavitelia vojnového slovenského štátu pred 76 rokmi práve 9. septembra vydali nariadenie o právnom postavení židov, ktoré patrilo medzi najprísnejšie protižidovské opatrenia v Európe. 

Dnešný deň podľa Bélu Bugára je pamätný ale aj varovný. "Musíme mať na pamäti všetky udalosti, ktoré vyústili do hromadného vyvražďovania nevinných ľudí .", povedal predseda strany Most-Híd a podpredseda NR SR. "Spomeňme si na obete holokaustu a rasového násilia, hovorme objektívne a otvorene o udalostiach v našich dejinách a nebuďme ľahostajní", hovorí Bugár.

Už dlhšiu dobu sme svedkami pokusov o relativizáciu nacistických zločinov páchaných na židovskom obyvateľstve krajín okupovanej Európy a o popieranie holokaustu vôbec. Neberme ich na ľahkú váhu.

Strana Most-Híd je presvedčená, že ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov vychádzajúcich z úst regionálnych a dokonca parlamentných politikov je pre našu krajinu veľmi nebezpečným javom. Demokracia musí byť rovnako silná ako tí, ktorí ju ohrozujú. Preto musíme reagovať aj legislatívnymi zmenami, prijatím novely trestného kódexu, či zriadením znaleckého odboru na ministerstve spravodlivosti. 

"Legislatívne zmeny bez správneho postoja všetkých nás, politikov aj voličov, nenávisť nezastavia. Musíme stáť na strane tých, ktorí sa stávajú terčom nenávisti", dodal na záver predseda Mosta-Híd. 

Zdielať: