Most-Híd má nových okresných predsedov na severovýchode Slovenska

Okresným predsedom v Bardejove sa stal súčasný viceprimátor mesta Vladimír Savčinský. Okresy Stropkov a Svidník bude zastrešovať Michal Goriščák.

Predsedníctvo strany Most-Híd na svojom včerajšom zasadnutí zvolilo nových okresných predsedov v Bardejove, Stropkove, Svidníku a Lučenci. Práve na severovýchode Slovenska žije veľká menšina Rusínov. Viac ako 55 tisíc ľudí sa prihlásilo v posledných dvoch sčítaniach k rusínskemu jazyku ako materinskému. Cieľom strany Most-Híd je ponúknuť konkrétne projekty aj pre túto skupinu ľudí, ktoré by pomohli k zachovaniu ich kultúry a tradícií. Tieto projekty budú dostupné pre celý región Šariša. Jednota v rozmanitosti je jedným z pilierov, na ktorom stojí politika strany Most-Híd. Programový dokument Občianska vízia pritom ponúka množstvo konkrétnych riešení, ktoré pomôžu k zachovaniu prirodzených a fungujúcich spoločenstiev v rámci celého Slovenska.

Zároveň predsedníctvo zvolilo za krajského podpredsedu strany Most-Híd v Trnavskom kraji Jozefa Fábika, súčasného okresného predsedu zo Senice a Skalice. Okres Lučenec bude mať nového predsedu Štefana Kertésza. 

Zdielať: