Most-Híd: Minister zdravotníctva má teraz čas na rokovania so sestrami

Poslanecký klub Most-Híd podporí vládny návrh zákona do druhého čítania. Ministerstvo tak podľa poslanca Tibora Bastrnáka získa čas na dosiahnutie dohody so sestrami a zdravotníckymi pracovníkmi.

Mimoriadna schôdza parlamentu k vládnemu návrhu zákona, ktorého cieľom je zvýšenie miezd zdravotných sestier a zdravotníckych pracovníkov je podľa Tibora Bastrnáka správnym, ale nedostatočným cieľom. Vo svojom vystúpení vyzval ministra, aby využila čas na hľadanie dohody so sestrami a zdravotníckymi pracovníkmi. „Strana Most-Híd dlhodobo tvrdí, že títo ľudia si zaslúžia vyššie mzdy. Vláda Smeru ignorovala ich požiadavky skoro celé volebné obdobie,“ vyhlásil v pléne poslanec Bastrnák.

Podľa neho je dôležité dosiahnutie takejto dohody a ministerstvo by malo urobiť všetko pre to, aby bolo úspešné. Dnešná situácia v zdravotníctve je dôkazom toho, že za štyri roky sa v rezorte zdravotníctva nič zásadne pozitívneho neudialo. „V zdravotníctve Smer neurobil ani jednu systémovú zmenu, ktorá by zlepšila neutešenú situáciu. Strana Most-Híd má vo svojej Občianskej vízii viacero rozumných riešení pre dosiahnutie zmeny,“ dodal na záver poslanec Bastrnák

Zdielať: