Most-Híd: Ministerstvo dopravy pri R2 postupuje nesystémovo

Érsek Árpád/ Arpád Érsek
Poslanec NR SR za Most-Híd Árpád Érsek reaguje na dnešnú dohodu štátneho tajomníka rezortu dopravy so zástupcami samospráv tých regiónov, cez ktoré má prechádzať rýchlostná cesta na trase Zvolen – Košice.

Dohodu, ktorá vzišla z pondelkového stretnutia v Košiciach medzi štátnym tajomníkom ministerstva dopravy a primátormi a starostami z Košického a Banskobystrického kraja o ďalšom postupe pri výstavbe rýchlostnej cesty R2 na trase Zvolen – Košice, nepovažuje poslanec NR SR za Most-Híd za systémové riešenie.

„Je nepochybné, že v súvislosti s dobudovaním rýchlostnej cesty R2 existujú úseky, ktorým možno priznať vyššiu prioritu. Tú však určuje viacero faktorov a od konkrétneho primátora či starostu to budú, pri všetkej úcte, skôr ich subjektívne odporúčania. Pre každého primátora či starostu je predsa prioritou úsek týkajúci sa práve jeho mesta či obce,“ reagoval Árpád Érsek na dnešné slová štátneho tajomníka, ktorý po stretnutí v metropole východu pre médiá uviedol, že to budú práve zástupcovia samospráv,  ktorí informujú ministerstvo dopravy o tom, na  ktoré najkritickejšie úseky v rámci R2, sa má najviac sústrediť.

Árpád Érsek pripomenul, že k dnešným rokovaniam k rýchlostnej ceste R2 ministerstvo dopravy pristúpilo aj pod vplyvom tlaku verejnosti. Naposledy, koncom mája, protestnú akciu organizoval poslanec NR SR Zsolt Simon (Most-Híd) spolu so starostami z okolia Bátky a zúčastnilo sa jej vyše 250 ľudí. Na protestom pochode za urýchlenú dostavbu R2 sa vtedy okrem Simona a Érseka zúčastnil a poslanec NR SR za Most-Híd, Gabriel Csicsai.

 „Vyzerá to tak, že pre vládu Smeru sú protesty občanov veľmi citlivou záležitosťou a preto sa snaží prednedávnom stanovené termíny dostavby cesty R2, ktoré hovoria o horizonte 20 a viac rokov, urobiť pre občanov prijateľnejšími. Ide však o nesystémové kroky, ktoré situáciu reálne neriešia, ale iba zahmlievajú neschopnosť vládnej strany aj vybudovaním tak potrebnej cesty pomôcť občanom z južných regiónov Slovenska, kde nezamestnanosť prevyšuje 20 percent,“ dodal Árpád Érsek s tým, že strana Most-Híd vo svojom programovom dokumente Občianska vízia kladie dôraz na potrebu budovania a rozvoja infraštruktúry v regiónoch Slovenska s vysokou nezamestnanosťou.

Zdielať: